Варто бути готовими до нового подорожчання продуктів – бізнес підлаштовується під умови сьогодення
Тернополян чекає здорожчання продуктів через перехід бізнесу на генератори
Жителям Тернопiльщини варто бути готовими до нового подорожчання продуктiв. Втiм, це не не будуть рiзкi стрибки цiн.
За словами першого заступника мiнiстра аграрної полiтики та продовольства Тараса Висоцького, чрез вiдключення електроенергiї, бiзнес переходить на генератори, а вiдповiдно вартiсть продуктiв зросте.
«Пiдвищення цiн на продукти коливатиметься на рiвнi близько 3 – 5%. Ми маємо декiлька стратегiй: одна з них – це забезпечити виробництва генераторами. Також мiнiстерство наразi приймає заявки, зокрема, вiд тваринницьких ферм для включення їх у перелiк критичної iнфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергiєю всi виробничi цикли», – наголосив Тарас Висоцький.
I хоч в бiльшостi випадкiв перебоїв з електроенергiєю на виробництвах є доволi критичними, суттєвого його зменшення за цi кiлька мiсяцiв не вiдбувалося.
Що стосується аграрного сектору, то аби вiдновити його на довоєнний рiвень потрiбен рiк, адже вiн багатогалузевий. Тарас Висоцький пояснив, що все залежатиме вiд напрямку агросектору.
«Найшвидший цикл вiдновлення – в рослинництвi, хоча розмiнування досить складна процедура. А також у птахiвництвi. Але, якщо скласти всi фактори воєдино, то, на жаль, повноцiнне вiдновлення нашого агросектору займе орiєнтовно 2 – 3 роки, залежно вiд типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часiв,» – розповiв в ефiрi телемарафону заступник мiнiстра аграрної полiтики та продовольства.
Варто зазначити, що попри повномасштабну агресiю Росiї, українськi фермери в усiх куточках України, де це було можливо, продовжували польовi роботи, якi не зупиняються i досi.