В Україні заклали євроколію з ЄС до Ужгорода
Незабаром в Україні збудують євроколію, яка матиме сполучення з Європою.
Ужгород стає першим обласним центром, який буде зʼєднаний євроколією з Європою. Цей крок сприятиме інтеграції української залізниці до Європейського Союзу.
Про це повідомляє УЗ.
У травні починається будівництво основного стадіону. Сьогодні, 11 квітня, були закладені перші ланки рейкошпальної решітки нової євроколії Чоп — Ужгород. Це відкриває можливість запуску прямих пасажирських маршрутів по євроколії з Ужгорода до країн Європи, а також забезпечує можливість пересадок з поїздів з усіх регіонів України для подальших подорожей країнами Європи. Вартість проєкту становить 1,3 мільярда гривень, а термін виконання становить 14 місяців. Його реалізують за допомогою 50% грантового співфінансування від фонду ЄС Connecting Europe Facility (CEF). Проєкт документації та ТЕО розроблено за кошти державного бюджету у 2021—2022 роках.
– Цей проєкт підвищить комфорт не лише пасажирського сполучення та перерозподілить пасажирський потік, а й дасть нам нові логістичні можливості до вантажних перевезень, розвантажить автомобільні пункти пропуску.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль каже, втілення даного проєкту з будівництва європейської колії Чоп-Ужгород дасть можливість запустити пряме залізничне сполучення між Ужгородом та Віднем, Братиславою, Кошице, Будапештом, Прагою, Бухарестом, Дрезденом та Белградом.
– Реалізація проєкту створить в Ужгороді транспортний хаб, який забезпечить зручну та швидку пересадку пасажирів між поїздами широкої колії та поїздами країн ЄС, – каже Шмигаль. – Будівництво цієї євроколії фінансуватиметься за рахунок грантових коштів ЄС, які «Укрзалізниця» отримала в межах програми Connecting Europe Facility.
У найближчому майбутньому плануємо за рахунок коштів ЄС реалізувати аналогічні проєкти зі Львова та Чернівців.
Проєкт передбачає:
- Будівництво 22 км залізничної колії європейського стандарту;
- Реконструкцію штучних споруд, об’єктів та мереж інженерного забезпечення;
- Оснащення колії двостороннім напівавтоматичним блокуванням та пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації.