В українських заповідниках масово вимирає риба
На території ландшафтного заказника державного значення “Сулинський” в адміністративних межах Полтавської та Черкаської області, на річці Сула і Кременчуцькому водосховищі стався масовий мор риби. Десятки тисяч штук різної вікової групи (від дорослих особин до малька) загинули.
В Асоціації рибалок України кажуть, що до цього призвела сукупність факторів. У водойму в великій кількості потрапили нітрати з полів, що сприяли бурхливому розмноженню синьо-зелених водоростей, вони зараз повністю двох сантиметровим шаром вкривають всю водну поверхню затоки і самої річки Сула. Мало проточність не дозволяє водоймі самоочистити свої води.
Синьо-зелені водорості, які затягли суцільною плівкою воду не пропускають сонячні промені, чим перешкоджають фотосинтезу, в результаті не виробляється кисень який збагачує воду. Плюс до цього спекотна погода, через неї почалося інтенсивне гниття водоростей, при якому виділяються небезпечні токсини.
“Всі ці фактори сприяли значному скороченню розчиненого у воді кисню, почалися задушні явища які призвели до масового мору риби. Вся прибережна частина всіяна мертвою рибою. Збиток природі і рибному господарству колосальний”, – кажуть в Асоціації рибалок.
Держекоінспекція, рибоохоронний патруль і працівники Національного природного парку “Нижньосульський” відібрали проби води та загиблої риби на аналізи. Були оповіщені обласні Адміністрації, Служба надзвичайних ситуацій, фіто-санітарна служба.
На даний момент вирішується питання, як зупинити масовий мор водних живих ресурсів, а також прибрати з водойми загиблу рибу.
Це не поодинокий випадок загибелі водних мешканців, вони останнім часом почастішали в різних куточках країни. Фахівці Національної екологічної ради України стверджують, що в 2020 році загинуло все або майже все живе в 940 вітчизняних водоймах. Ще в 320 водоймах сталися заморні явища риби, причиною яких вважали різке зниження розчиненого у воді кисню.
З початку року масовий мор риби стався в Житомирській, Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, області.