В Україні вимагають відшкодування постраждалим аграріям збитків внаслідок посухи
Вимога відшкодування постраждалим аграріям збитків (внаслідок посухи) в межах державної програми підтримки фермерів. Текст петиціїї.
Така петиція з’явилася на сайті “Електронні петиції”.
Навесні цього року спостерігався дефіцит опадів на всій території України. В Одеській області спостерігається найтриваліший та найжорсткіший дефіцит опадів ще з минулого літа, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур оцінюються як критичні. Колись в українській Бессарабії, яка переживала подібні посухи, функціонувала потужна зрошувальна система. Штучний полив міг би врятувати поля, але, велика частина системи за останні десятиліття була знищена.
Після неврожайного 2019 року й катастрофічних посух в 2020 році є ризики знищення майже всього врожаю, тому Уряд зобов’язаний активніше брати участь в житті аграрїїв.
19 лютого на засіданні Кабінету міністрів України прийнято постанову, якою визначаються напрями підтримки аграріїв у 2020 році за програмою 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Для реалізації цієї програми у Державному бюджеті закладено 4 млрд грн.
Зараз потрібно переглянути стабілізаційний фонд, в якому(після внесення змін через поширення коронавірусної інфекції) все ще збережено програму дотацій аграріям на рівні 4 мільярдів гривень.
Уряд повинен компенсувати частину збитків виробників, щоб не допустити масового банкрутства; законодавчо зобов’язати банки оголосити «кредитні канікули» сільгосппідприємствам, які демонстрували високі показники збору зерна і своєчасні податкові відрахування в попередні роки або провести повноцінну реструктуризацію кредитів, які взяли аграрії; забезпечити виплати дотації для постраждалих від посухи фермерів; передбачити податкові пільги.
Статистичні дані.
За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вже втрати посівних площ культур (гороху, озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю) загалом по країні оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6% усіх площ озимого клину (10,2 млн га). Найбільше від посухи було втрачено: озимого ріпаку — 103 тис. га, пшениці — 74 тис. га, ячменю — 53 тис. га, гороху — 1,3 тис. га.
В Одеській області посуха знищила 50% врожаю озимих культур, а в Придунав’ї взагалі 70-80% !
Розгублені фермери без підтримки держави опинилися у дуже скрутному становищі,і без її допомоги аграрна галузь, навряд чи дасть собі раду!
В данних умовах уряд забов`язаний створити комісію з оцінки наслідків і виділити зі стабілізаційного фонду потрібну суму для покриття збитків постраждалим від лиха. Також держава має допомогти у вирішинні питаннь аграріїв з банківськими кредитами.