У Тернополі вдалося відновити водопостачання, але влада закликала зробити запаси
10 жовтня, росiяни завдала масового ракетного обстрiлу по всiй територiї України, зокрема, через обстрiли жителi Тернополя залишилися без електроенергiї та водопостачання
Без водопостачання тернополяни були протягом кiлькох годин. Зi слiв речника комунального пiдприємства “Тернопiльводоканал” Антона Федорцiва, це сталося через вимкнення електроенергiї.
Як повiдомляє “20 хвилин”, наразi аварiйнi служби вже вирiшують питання з вiдновленням як свiтла, так i води, передає “Еспресо.Захiд“.
“Тернопiль був знеструмлений, а отже без свiтла не працюють водопровiднi насоснi станцiї. Потiм ми поступово їх вводили в роботу, але поки набрали необхiдну потужнiсть, то минуло двi-три годин. Ось власне i все”, – наголосив пан Антон.
Наразi у Тернополi поступово повнiстю вiдновили водопостачання. Якщо ж у жителiв багатоповерхiвок ще немає води, то не треба панiкувати. Вода може з’явитися протягом кiлькох хвилин.
“Я не виключаю, що в окремих районах може ще не бути води. Але це виключно через понижений тиск води. Буквально через пiв години будемо вiдновлювати потужностi роботи насосних станцiй. I тодi все працюватиме в повному обсязi, – додає речник КП “Тернопiльводоканал”.
Жителiв Тернополя неодноразово попереджали про можливi перебої водопостачання. Тож, сьогоднi кожен вдома повинен мати базовий запас води. За iнформацiєю Мiнiстерства охорони здоров’я України, запас води необхiдно робити мiнiмум на двi-три доби на кожного члена сiм’ї.
“Потрiбно використовувати питну воду з бюветiв та iнших джерел нецентралiзованого водопостачання (колодязiв, шахтних криниць), пунктiв розливу питної води (в тому числi пересувних) при їх наявностi, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для iндивiдуального користування. Зберiгати питну воду потрiбно у закритих ємностях”, – наголошують в МОЗ України.
Якщо ж з певних причин ви не встигли зробити запас води, тодi у КП “Тернопiльводоканал” нагадують про колонки-качалки. Їх у Тернополi понад 50 штук. Воду з колонок–качалок радять використовувати в технiчних цiлях, а вживати її в їжу – пiсля кип’ятiння.
Також у мiстi працює два бювета – на бульварi Данила Галицького та вулицi Юностi. Вони обладнанi генераторами, тож навiть якщо немає електроенергiї – вони працюватимуть.
Також для запасiв питної води тернополяни можуть скористатися автоматами розливу. Вони наявнi у кожному мiкрорайонi мiста. Зi слiв працiвника сервiсного центру пiдприємства “Долина плюс” пана Романа, наразi з понад 65 встановлених автоматiв розливу у мiстi порожнi всього кiлька.
“Так, я бачу, що в деяких автоматах наразi дiйсно немає води, але тернополянам не варто панiкувати. Нашi працiвники сьогоднi ж її пiдвезуть i все зроблять, щоб люди могли запастися водою. Наголошую, нашi автомати без електроенергiї не працюють. Як тiльки зникає електроенергiя в мiстi, не спрацьовує система наливу”, – каже вiн.
Працiвники КП “Тернопiльводоканал “радять мiсцевим жителям вже зараз зробити запас води, адже не нiхто не знає про плани країни-агресора.
Нагадаємо, Львiвводоканал запустив дизельнi генератори, щоб забезпечити водою максимальну кiлькiсть мешканцiв