У Чорткові на Тернопільщині стартував проєкт з утилізації ліків
У Чортківській громаді на Тернопільщині розпочався інноваційний проєкт з утилізації ліків. На першому поверсі центральної міської лікарні встановили спеціальні контейнери для збору невикористаних, протермінованих медикаментів та їхніх залишків. Ініціатива спрямована на зменшення кількості ліків, які зазвичай потрапляють у сміття, та забезпечення їх екологічно безпечної утилізації. Про це пише Суспільне Тернопіль.
Особливості проєкту та його реалізація
Тарас Заяць, прессекретар Чортківської міської ради, повідомив:
“Відвідувачі закладу безплатно можуть здати свої домашні протерміновані ліки, смужки від глюкометрів, шприци, медичні аерозолі та інгалятори”.
Проєкт реалізується у співпраці з громадською організацією “Екологічний стандарт”. Яна Бондаренко, енергомеджерка Чортківської громади, зазначила, що після наповнення контейнерів ліки передадуть громадській організації для подальшої утилізації.
Процес утилізації та його значення
Вікторія Норенко, голова правління ГО “Екологічний стандарт”, пояснила процес утилізації:
“Утилізацією медикаментів займається організація, яка має на це ліцензію. Ліки спалюють у спеціальних печах”.
Важливість такого підходу підкреслюється тим, що ліки містять хімічні речовини, які не можна захоронювати звичайним способом.
Фінансування та перспективи
Проєкт наразі реалізується за рахунок донатів, отриманих громадською організацією.
“Контейнери ми закупили за донати, які отримала наша громадська організація. Наразі ми не маємо співпраці з фармацевтичними компаніями, які б були зацікавлені в правильній утилізації медикаментів”, – зазначила Вікторія Норенко.
Вона також розповіла про успішний досвід реалізації подібного проєкту в Києві у 2021 році в рамках “Громадського бюджету”.
Ініціатива в Чорткові є важливим кроком у напрямку екологічно відповідального поводження з медичними відходами. Проєкт не лише сприяє безпечній утилізації ліків, але й підвищує обізнаність громади щодо важливості правильного поводження з медикаментами.