Тернопільська обласна лікарня здійснила успішну операцію з заміною аортального клапана за новітньою методикою
Заміна аортального клапана через судинний доступ методом TAVI сприяє швидшій реабілітації та відкриває більше можливостей.
Завдяки цим хірургічним втручанням пацієнти уникають багатьох труднощів під час реабілітаційного періоду. TAVI також дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів, які потребують заміни аортального клапана, оскільки відкрита операція несе великі ризики для них.
«Дана операція виконується при аортальному стенозі, значно рідше при аортальній недостатності. Саму операцію виконує завідувач відділення інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії Богдан Маслій за участі проктора з імплантації таких клапанів та спільно з командою кардіохірургів та кардіоанестезіологів», – пояснює лікар-серцево-судинний хірург Зоряна Вівчар.
Ця операція відрізняється тим, що не вимагає розрізу на грудній клітці. Пацієнти проходять легшу реабілітацію, можуть уникнути обмежень у фізичних навантаженнях і швидше виписуються з лікарні.
«По суті, головна мета операції – через малесенький судинний доступ, зазвичай через стегнову артерію, через спеціальний інтродюсер провести до серця спеціальний саморозкривний біологічний клапан. Спочатку балоном руйнують власний аортальний клапан, а тоді по провіднику вводять біопротез таким чином, що він займає необхідну позицію, розкривається і починає функціонувати. Також важливо, що з часом, коли протез зношується, виконувати TAVI можна повторно», – зауважує завідувач інтервенційної радіології Богдан Маслій.
Кому підходить операція TAVI?
- Людям похилого віку.
- Пацієнтам, яким протипоказані відкриті операції – з важкими супутніми захворюваннями, високим анестезіологічним ризиком.
- Пацієнтам зі зниженою мобільністю, у яких в силу захворювань опорно-рухового апарату чи залишковими явищами після перенесеного інсульту період реабілітації буде ускладнений.