Тернопільщина в топі антирейтингу за кількістю дозволів на виїзд за кордон для чоловіків
Тернопільщина в топі антирейтингу. Понад 14 тисяч чоловіків отримали дозвіл на виїзд за кордон через систему «Шлях»
За 11 мiсяцiв з початку повномасштабного вторгнення 96 442 чоловiкiв призовного вiку отримали дозвiл на виїзд за кордон через систему «Шлях». З них 66 474 — успiшно скористалися цим дозволом, а 9373 виїхали й не повернулися назад в Україну пiсля спливу термiнiв.
Про це йдеться у попередньому звiтi Тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради з питань розслiдування можливих порушень законодавства у сферi отримання, розподiлу, транспортування, зберiгання, використання гуманiтарної та iншої допомоги.
Найбiльше випадкiв, коли чоловiки пiсля отримання дозволу виїхали та не повернулися назад, зафiксували у Харкiвськiй, Тернопiльськiй та Волинськiй областях.
Також прикордонники вiдмовили у виїздi 3178 чоловiкам, якi отримали дозвiл через систему «Шлях». Вони не змогли пiдтвердити мету свого виїзду.
Тимчасова слiдча комiсiя Верховної Ради радить встановити заборону на виїзд вiйськовозобов’язаних чоловiкiв у вiцi вiд 18 до 60 рокiв за межi України та винятку для неї на рiвнi закону, а не постановою Кабiнету мiнiстрiв.
Хто може отримати дозвiл на виїзд за кордон?
На час воєнного стану чоловiкам 18-60 рокiв заборонено виїжджати з України. Водночас є винятки, наприклад, виїхати можуть чоловiки, якi самостiйно виховують дитину або дiтей до 18 рокiв.
Окрiм того, згiдно з постановою уряду, право на виїзд мають:
- водiї, якi перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;
- далекобiйники на фурах, якi мають лiцензiї на мiжнароднi перевезення вантажiв та пасажирiв;
- залiзничники, якi забезпечують функцiонування та безперебiйну роботу залiзницi;
- спортсмени, тренери, спортивнi суддi та iншi профiльнi фахiвцi, якi беруть участь у мiжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення.