Тернопільські «динамівці» шукають інвестора для розбудови спортивної інфраструктури
Тернопільську обласну раду добровільного спортивного товариства «Динамо» створили у 1940-ому році. В Інтернеті збереглися раритетні фото перших змагань вогнеборців тих часів. Головними завданнями її діяльності було керівництво і контроль за спортивно-масовою роботою у колективах фізичної культури, залучення населення через спортивні організації до активної участі в суспільному житті, зміцненні обороноздатності країни.
У 90-ті роки минулого століття під динамівськими прапорами виступали МС, неодноразова чемпіонка України з самбо і дзюдо Олександра Сорока, МСМК в стрибках із жердиною Анжела Балахонова, член збірної команди України зі спортивної гімнастики Інга Шкарупа, ЗМС з біатлону Олена Зубрилова, МСМК із віндсерфінгу Ольга Маслівець.
Наприкінці 2010-ого року в організації створена та зареєстрована відповідно до законодавства України комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Динамо».
Серед представників спортклубу і в сучасному спорт є безліч знаних людей: Олена Підгрушна – заслужений майстер спорту з біатлону, Олімпійська чемпіонка; Анастасія Меркушина – майстер спорту з біатлону, член збірної України; Дмитро Підручний – майстер спорту України міжнародного класу з біатлону, член збірної; Марія Хлян – майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики.
Сьогодні Тернопільська обласна організація ФСТ «Динамо» України у 29 колективах фізичної культури об’єднує більше 4-х тисяч членів товариства.
За роки існування клубу, його фактично не ремонтували, а тому територія потребує оновлення.
У вересні минулого року в Тернополі розглядалося питання покращення матеріально-спортивної бази «Динамо». Зокрема, піднімалося питання щодо побудови приміщень фізкультурно-спортивного комплексу, орієнтовною площею 1000,0 м. кв. із оновленими мультифункціональними майданчиками для занять спортом.
Згодом підготували необхідну документацію.
На території бази є 6 спортивних майданчиків та гімнастичне містечко, де займаються працівники та військовослужбовці правоохоронних органів, рятувальних та інших спецслужб. У «Динамо» переконані, якщо знайти інвестора та реконструювати територію, то спорткомплекс має можливість отримати статус бази олімпійської підготовки.
«Якщо в нас буде спортивна інфраструктура, яка відповідатиме нармам: зал, майданчики, на яких можна займатися й поруч – готель, ми матимемо право звертатися до КМУ, щоб нашій базі присвоїли звання бази олімпійської підготовки», – каже Володимир Небесний, заступник голови ТОО фізкультурно-спортивного товариства «Динамо Україна».
Усі майданчики «Динамо» розташовано на вулиці і в дощову погоду тут займатись неможливо. Більшість змагань й тренування відбувається влітку. Решту часу спортсмени повинні орендувати спортзали.
«Для ремонту вже розробили усю необхідну документацію та навіть проект реконструкції. Проте, коштів на усі роботи не достатньо», – додають у «Динамо».
Відтак, сьогодні спортсмени активно шукають інвестора.