Тернопіль – місто «фенікс», місто водограїв
Тернопіль – місто водограїв, місто фестивалів, місто молоді, місто традицій… Тут за зеленню не видно асфальту, за усмішками тернопільчан забуваються проблеми та негаразди, біля водойм прохожий заряджається невимовною енергетикою вічної стихії… Що ще потрібно для відпочинку та активного дозвілля? Тернопіль – це місто де кожен знайде місцину до душі: парки, озеро, ріка, архітектура що дійшла крізь століття…
Дата заснування: 1540 рік
День міста: 28 серпня
Населення: 217 086
Загальна площа: 72 км?
Особливості місця
В середині XVI століття, а с саме – 1540 року, у Галичині на річці Серет постало місто Тарнополь, сьогодні відоме як Тернопіль. Назва міста видозмінилась у 1944 році з утвердженням радянської адміністрації. Засновником Тарнополя являється Ян Тарновський – польський шляхтич, магнат, релігійний та державний діяч епохи Королівства Яґелонів
Історично, місто Тернопіль, розташоване на перехресті торгівельних шляхів, а отже мало і має економічно-стратегічне значення. Ця особливість зумовила доволі насичену подіями історію. Місто неодноразово піддавалось нападам та руйнуванням, однак відроджувалось і відбудовувалось постаючи у новому образі та подобі. Сьогодні можна з впевненістю констатувати, що неможливого для Тернополя та його жителів не існує!
Кожної пори року, кожного місяця, ба більше, кожного дня у місті проходять різноманітні культурні та просвітницькі заходи. Починаючи від «Свята Куті» та «Проводів зими» спільно святкуючи Великдень із гаївками та веснянками, переходячи до відзначення Купала та вшанування літніх державно-національних свят, жителі вступають в золоту пору святкуючи Покрову та танцюючи на фестивалі «Червона Калина» починають готуватись до «Миколая» та Нового Року… Ні хвилини спокою – тільки свято та разваги.
І це все на фоні досконало продуманого, сучасного архітектурного ансамблю в який цілком природно вписуються, збереженні пам’ятки історичної архітектури. Однією із найвизначніших пам’яток є «Старий замок», побудований разом із заснуванням Тернополя. З ХІХ століття Тернопільський замок стає культурно-розважальним центром для місцевої аристократії та набуває обрисів палацу. У ХХ столітті палац зазнає руйнування двічі. В сьогоднішньому вигляді «Тернопільський замок» постає після реставрації та реконструкції 1956 року. Маючи таку насичену історію палац стає символом самого Тернополя, а його зображення використане у міській геральдиці.
Особливої уваги та пошани заслуговує духовність жителів Тернополя, а отже цілком логічною є пошана до християнських культових споруд. Серед найвідоміших є Церква Різдва Христового в якій, як припускають, молився Богдан Хмельницький, а також складали присягу на вірність у 1918 році військові офіцери ЗУНР. Її сестрою називають Воздвиженську церкву, до становлення якої доклав зусиль князь Острозький. В храмі зберігається старовинне Вільнюське Євангеліє 1649 року, а також чудотворна ікона Пречистої Діви. Із цією культовою спорудою пов’язано ряд легенд часів гетьмана Дорошенка.
Архітектурним надбанням епохи бароко є церква Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, також відомої, як Домініканський костел. Спершу культова споруда носила назву – костел Святого Вінцентія Фереріюша. Зараз на території церкви та монастиря розміщений Державний архів Тернопільської області.
Особливої уваги в архітектурному ансамблі Тернополя заслуговують фонтани. В місті їх нараховується близько 20, що і дає підстави вважати Тернопіль – «містом фонтанів». Найвизначнішими є: «Каскад» верхній водограй розташований по вул. Замковій біля тернопільського замку, «Життя» – головна алея парку ім. Т. Шевченка, фонтан «Чаплі і жаби» на вул. Текстильній та фонтан на бульварі Данила Галицького.
Загалом «файне» місто Тернопіль є зразком розумного поєднання архітектурних пам’яток із інженерною думкою будівництва сьогодення. Всі вулиці міста є озеленені та доглянуті. Велика кількість парків та водограїв створюють незабутню атмосферу затишку, добробуту та вишуканості.
Поради незнайомцю
В Тернополі є достатня кількість готелів із помірними та доступними цінами, а отже заночувати і отримати якісний та доступний сервіс обслуговування не складе проблеми. Місто є легким в орієнтуванні, а привітні та усміхнені жителі точно не дадуть Вам загубитись.
Тернопіль – місто «фенікс», місто водограїв…. Як добратися?
Відстань від Києва до Тернополя 419 кілометрів. Присутнє регулярне залізно-дорожнє та автобусне з’єднання зі столицею, орієнтовний час в дорозі – 6 годин 40 хвилин.
Контакти
Міська рада – вул. Листопадова, 5.
Інформаційно-довідкова служба міської ради – 15-80
Література
http://topilche.te.ua/
http://rada.te.ua/
http://uk.wikipedia.org/wiki/Тернопіль