Ситуація довкола Придністров’я: прохання рф «захисту від Молдови»
«Захисту від Молдови» попросило Придністровʼя у рф. Це було офіційне прохання.
Вчора у невизнаній республіці відбувся «з’їзд депутатів усіх рівнів», де учасники заявили про «посилення тиску з боку Кишинева».
В той час у ЗМІ з’явилася інформація про те, як мають діяти молдовани протягом 2 годин після оголошення мобілізації. Основним пунктом є передача автівок та запчастин військовим.
Реакція з боку Путіна можлива, оскільки перша реакція Москви на прохання Тирасполя про «захист Придністровʼя» була невиразною. Щоправда, заявити про позицію рф у цьому питанні може тільки російський лідер Володимир Путін у зверненні до Федеральних зборів 29 лютого, на це вказують експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).
– Кремль використовував ідею захисту «співвітчизників за кордоном» для виправдання того, що російські війська окупували Придністровʼя з 1992 року, а чиновники цього регіону Молдови, ймовірно, зробили заклики до місцевих жителів із російським громадянством, щоб створити додаткові інформаційні умови для ескалації російської активності в Придністровʼї та Молдові в цілому, – нагадують аналітики.
Вчора, 28 лютого, МЗС росії у відповідь на звернення зборів у Тирасполі «місцевих обранців усіх рівнів» повідомило, що захист інтересів жителів Придністров’я і так званих «співвітчизників» є одним із пріоритетів Росії, а також пообіцяло «уважно розглянути» вимоги Тирасполя.
До слова, Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, який фактично не підконтрольний Кишиневу з 1992 року. Росія вже понад 20 років тримає в Придністров’ї близько 1700 своїх військових.
Фото з вільних джерел