Священник з Тернополя Роман Демуш про секс без любові та дітей без сексу
Греко-католицький священник з Тернополя Роман Демуш в ефiрi Ютуб-каналу ФОП 3-ї групи PDCST 20 Петра Заставного розповiв про особливостi церковного розлучення, зарплату отця, ставлення церкви до сексу втрьох та штучного заплiднення.
“Ми священники також живемо з милостинi, тому що завданням парафiян є також утримувати своїх священникiв, – вiдзначив Роман Демуш. – Ми живемо з милостинi, з того, що, як готовi, i обов’язком парафiян є утримувати свого священника, щоб мав гiдну заробiню плату, щоб мiг якiсно виконувати свої священничi обов’язки, зрештою є зобов’язання до своєї сiм’ї, i до iнших моментiв. Але ту є з iншої сторони безумовно ця подяка парафiян є подяка ревного служiння їхнього душпастиря. В нашому церковному свiтi є така рiч, як Боже провидiння, треба вмiти довiритися Божому проведiнню. Навiть, якщо це за людськими мiрками, насправедливо, замало, нечесно, Боже провидiння все це надолужить, це те, що дарує тобi радiсть, я про матерiальне, земське, а в майбутньому i Царство Небесне”.
Секс втрьох по згодi, церва також каже, що це грiх.
“Так це грiх, тому що порушує єднiсть чоловiка i жiнки. Тому, що має бути один чоловiк i одна жiнка. Обiцяють один одному вiрнiсть. Знову ж таки, що таке грiх, це , – свiдомий, добровiльний переступ Божої волi, – наголосив священник. – Для вiруючої людини це є грiхом. Подружня вiрнiсть це є i вiрнiсть у статевому життi. Коли вони займалися сексом втрьох, вони ж не питалися церковної точки зору, бо церква ще б тодi їм сказала, що це не “ОК”.
За словами греко-католицького священника у них немає такого поняття, як церковне розлучення, натомiсть є “Церковний трибунал”, який визнає шлюб недiйсним по тих, чи iнших причинах.
“Немає в греко-католицькiй церквi такого поняття, якi “церковне розлучення”, – сказав Роман Демуш. – Є церковний трибунал, який розглядає справу недiйсностi церковного подружжя. I для того, щоб це сталося, церковний суд, церковний трибунал має з’ясувати, чи кандидати, котрi приймали таїнство, були спроможнi його прийняти. Тобто, наприклад, чи це були хрещенi люди, бо таїнство є для хрещених людей, або кандидати були неспроможнi прийняти святе таїнство, тобто хтось один з них щось приховав, наприклад якусь свою психiчну хворобу, або iмпотенцiю, яка є перешкодою для укладення таїнства подружжя. Увага – iмпотенцiя, а не безплiддя”.
У церквi вважають, що ЕКО також є грiхом.
“Грiх це свiдомий добровiльний переступ Божої волi, а тепер, що таке ЕКО – беруть яйцеклiтину жiнки, сперматозоїд чоловiка i зачинають кiлька життiв у пробiрцi, а потiм в тiло жiнки помiщають самих живучих ембрiонiв. На жаль, ми живемо у свiтi, де дуже часто займаються сексом без любовi, а потiм роблять дiтей без сексу, – наголосив священник. – Життя починається вiд моменту зачаття, ембрiон це є вже мале життя. Менш живучi ембрiони помирають, дуже часто це використовують у косметологiї. Мастурбування, також є грiхом, бо порушує природу чоловiка, життя має бути плодом любовi. Цi репродуктивнi технологiї вважають себе творцями i змушують Бога давати життя, бо життя це не тiльки тiло, бо там вже є i безсмертна душа”.