Судять офтальмологів на Тернопільщині: через їхні дії частково чи повністю осліпли 18 пацієнтів районної лікарні
Згідно з обвинуваченням, завідувач офтальмологічного відділення однієї з районних лікарень збув 18 пацієнтам заборонений для використання в Україні препарат, який не призначений для лікування в офтальмологічній практиці, а також надав вказівку на його застосування підпорядкованому медичному персоналу.
У результаті неналежного виконання професійних обов’язків лікарями-офтальмологами однієї з лікарень Тернопільщини, 18 пацієнтів повністю або частково втратили зір. Усім потерпілим вводили підроблений препарат. Крім цього, за «ефективне лікування” та самі ліки медики вимагали з потерпілих по 2 000 гривень. За скоєне їм загрожує до восьми років в’язниці.
Ще у лютому 2023 року до поліції Тернопільщини надійшла інформація про те, що 18 людей після проведених медичних процедур втратили зір. За цим фактом слідчі під оперативним супроводом працівників управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області відкрили кримінальне провадження.
У ході слідства працівники поліції встановили, що троє медиків, виконуючи розпорядження завідувача відділення, рекомендували своїм пацієнтам новий препарат. Людей запевнили, що ліки оригінальні, безпечні та дієві. Проте після ін’єкцій у всіх різко погіршилося самопочуття. Троє з них втратили зір повністю, а 15 осіб осліпли на одне око.
Медичний препарат поліцейські вилучили та направили на експертизу. Як з’ясувалося – ліки були підроблені, а хімічний склад не відповідав оригіналу.
Слідчі поліції завершили досудове розслідування та скерували чотири провадження до суду.
- Троє лікарів-офтальмологів відповідатимуть за ч. 1 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником) та ч. 4 ст. 368-4 (одержання неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням, особою, яка провадить професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.
- Завідувачу відділення інкримінують ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях про обвинувачення 3 лікарів районної лікарні у неналежному виконанні медичними працівниками професійних обов’язків, внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворих; одержанні неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням, особою, яка провадить професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг (ч. 1 ст. 140, ч. 4 ст. 368-4 КК України) та завідувача офтальмологічного відділення лікарні у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Троє лікарів цього медичного закладу з березня 2022 року по лютий 2023 року за вказівкою завідувача відділення вводили заборонений препарат пацієнтам. Кожен з них неправомірно одержав від пацієнтів від 8 до 34 тис грн, вимагаючи ці гроші за введення препарату. Внаслідок такого «лікування» постраждало 18 хворих, 15 з них втратили зір на одне око, 3 – на обидва ока. Через ускладнення хвороби після введення препарату 7 пацієнтам проведено операцію з видалення ока. Через неправомірні дії лікарів державі завдано шкоди на майже 900 тис грн, витрачених на лікування постраждалих.
На сьогодні 2 обвинуваченим обрані запобіжні заходи у вигляді застави на суму майже 1 млн грн, ще 2 – запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання.
Обвинувальні акти скеровано до суду.
Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП в Тернопільській області.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області