Сучасний рентгенографічний комплекс за понад 2.5 мільйона гривень від програми USAID DOBRE отримала громада на Тернопільщині
Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала сучасний рентгенографічний комплекс від Програми USAID DOBRE
Вишнiвецька громада на Тернопiльщинi отримала цифровий рентгенографiчний комплекс – таку допомогу їй надала Програма USAID DOBRE у межах проєкту покращення медичних послуг. Обладнання встановлять у мiсцевiй полiклiнiцi, й пiсля отримання усiх дозвiльних погоджень воно почне працювати на користь мешканцiв громади. Загальний внесок Програми USAID DOBRE у цей проєкт склав понад 2,5 мiльйона гривень.
Якiсне медичне обслуговування пацiєнтiв у своєму закладi охорони здоров’я має велике значення для громад. Адже з’являється можливiсть не лише пiдвищити комфорт мешканцiв, котрим бiльше не потрiбно кудись їздити в пошуку допомоги, а й поповнити мiсцевий бюджет, обслуговуючи пацiєнтiв iз сусiднiх населених пунктiв, де такого сучасного обладнання немає.
Вишнiвецька громада – одна з чотирьох партнерок Програми USAID DOBRE, яка обрала медичну послугу своїм прiоритетом i тепер вдосконалює її вiдповiдно до розробленого плану.
– У першiй фазi, яка тривала до 2022 року, Програма USAID DOBRE допомогла покращити медичнi послуги в 16 громадах України та надала допомогу у виглядi медичного обладнання на суму близько 700 тисяч доларiв, – розповiв експерт iз послуг мiсцевого самоврядування Програми USAID DOBRE Олександр Муратов. – У другiй фазi працюємо в 4 громадах, якi, за результатами оцiнки потреб, визначили медичнi послуги прiоритетними для вдосконалення. Вони отримають матерiальну пiдтримку для цього напрямку на загальну суму близько 270 тисяч доларiв. Крiм того, Програма DOBRE надавала допомогу для вiдновлення або пiдвищення сталостi медичних послуг у межах проєктiв екстреного реагування на потреби громад, постраждалих внаслiдок вiйськового вторгнення РФ. Ця пiдтримка надавалась у виглядi генераторiв, ємностей для води, меблiв та технiки для забезпечення нагальних потреб лiкарень.
У Вишнiвецькiй лiкарнi апарат ренгенографiчної дiагностики був встановлений ще в 1984 роцi, а в полiклiнiчному вiддiленнi працював рентген iз 18-рiчним «стажем». Тому за якiсним обстеженням мешканцi громади часто їздили до Кременця, що знаходиться за 25 кiлометрiв. I плата за такi послуги йшла в тамтешнiй бюджет.
У Вишнiвецькiй громадi проживають понад 300 людей iз iнвалiднiстю, чимало людей похилого вiку та з числа внутрiшньо перемiщених осiб, мешканцi зi складними життєвими обставинами. Понад 700 мiсцевих працiвникiв освiти та медичних закладiв повиннi щорiчно проходити медогляд, зокрема – ренгенографiчне обстеження. Тому потреба в сучасному обладнаннi стояла на Вишнiвеччинi досить гостро.
– Нове ренгентографiчне обладнання не тiльки забезпечить швидшу та точнiшу дiагностику, а й дозволить нашому медзакладу збiльшити число пацiєнтiв за рахунок обслуговування мешканцiв сусiднiх громад, – каже Вишнiвецький селищний голова Володимир Кравець. – А головне, нашi мешканцi отримають якiсну медичну послугу в себе вдома, не витрачаючи кошти, час та зусилля на поїздки до iнших лiкарень.
Примiщення, в якому вже встановлено отриманий цифровий ренгентографiчний комплекс, розташоване на першому поверсi полiклiнiчного вiддiлення Вишнiвецької районної лiкарнi та забезпечене безбар’єрним доступом до послуги всiх категорiй населення. Громада своїм коштом зробила тут ремонт i встановила кондицiонер повiтря, теж закуплений Програмою USAID DOBRE. Медичний персонал, який працюватиме на обладнаннi, має великий досвiд i належну квалiфiкацiю, адже в пакет допомоги входило й навчання роботи з рентгентографiчним комплексом.
*** Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.