Старовинна грибна мачанка за рецептом прабабусі
Грибна мачанка – традиційна українська підлива, яку здавна готували в селах після вдалого “полювання” за грибами. Цю ароматну страву подавали до картоплі, вареників чи просто вмочали в неї свіжий хліб.
Інгредієнти
- 500 г свіжих лісових грибів
- 2 середні цибулини
- 2 столові ложки борошна
- 100 г сметани
- сіль та чорний перець до смаку
- трішки олії для смаження
- півсклянки води
Магія приготування
Спершу гриби потрібно ретельно перебрати та помити. Якщо використовуєте сушені – заздалегідь замочіть їх у теплій воді. Гриби наріжте середніми шматочками, а цибулю подрібніть якомога дрібніше – це важливо для консистенції майбутньої підливи.
На розігрітій сковороді спершу обсмажте цибулю до золотистого кольору. Додайте гриби і смажте, помішуючи, доки не випарується рідина. Тепер настав час для борошна – підсипте його потроху, постійно помішуючи, щоб не утворилися грудочки. Влийте трохи води та додайте сметану. Ретельно перемішайте і варіть на повільному вогні, поки підлива не загусне. Наприкінці приготування додайте сіль та перець.
Особливості подання
Традиційно грибну мачанку подають гарячою. В окремих регіонах України до неї додають зелень – петрушку чи кріп. Найкраще смакує з молодою відвареною картоплею, политою розтопленим вершковим маслом.
Поради від господинь
Найароматніша мачанка виходить із білих грибів, але можна використовувати й інші лісові гриби – лисички, опеньки чи підберезники. Якщо хочете отримати більш насичений смак, додайте у підливу трохи грибного відвару. Для густішої консистенції можна збільшити кількість борошна, але робити це треба поступово, щоб не зіпсувати текстуру страви.
Раніше грибну мачанку готували переважно восени, коли був грибний сезон. Зараз, завдяки можливості використовувати сушені чи морожені гриби, цю страву можна приготувати будь-якої пори року, зберігаючи автентичний смак української кухні.
Рецепт домашнього апельсинового варення, яке слід встигнути приготувати до зими