Сьогодні в Україні святкують День Гідності та Свободи
Україна святкує День Гідності та Свободи 21 листопада, з 2014 року. Це особливо важлива подія для кожного українця.
Вперше свято встановили у 2014 році за указом президента України №872/2014 від 13 листопада. Його створено для того, щоб зберегти й передати майбутнім поколінням історію важливих подій, що сталися в Україні на початку XXI століття. Це свято також підкреслює ідеали свободи й демократії, вшановує патріотизм та мужність тих громадян, що захищали національні інтереси та демократичні цінності під час подій у 2004 році та у листопаді 2013 – лютому 2014 року.
21 листопада 2013 року на майдані Незалежності у Києві зібралося кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке ставило під загрозу незалежність України та перекреслювало її європейське майбутнє.
Разом із встановленням Дня Гідності та Свободи за указом № 871/2014, Президент скасував святкування Дня Соборності та Свободи, відновивши замість нього День соборності України. Попередньо у 2011 році, святкування Дня Соборності України та Дня Свободи було скасовано президентом Віктором Януковичем, введений на їхнє місце День Соборності та Свободи України.
Відзначимо, що цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Історично склалося, що українці виходили на акції протесту саме у двадцятих числах листопада. Крім цього, Помаранчева революція та Революція гідності починалися з невдоволення діями Віктора Януковича. Так, у 2004 році українці вимагали повторних виборів, а у 2013-му – підтримати євроінтеграцію.
Крім того, перші значні протести проти екс-президента Віктора Януковича відбулися ще в листопаді 2010 року. Тоді тисячі людей зібралися на Податковому майдані, щоб висловити свій протест проти ухвалення Радою проєкту Податкового кодексу. Масові акції розпочалися 16 листопада, а найбільший розмах отримали 22 листопада, до річниці Помаранчевої революції.