Розтрата коштів під час будівництва Палацу спорту у Тернополі: у суді – посадовці міськради
У Тернопiльському мiськрайонному судi продовжують слухати справи щодо обвинувачених у розтратi бюджетних коштiв пiд час будiвництва Палацу спорту.
Так, сьогоднi, 6 листопада вiдбулось засiдання щодо Юрiя Паромського, директора київської фiрми ТОВ “Ювента Iнжинiринг”, яка була пiдрядником будiвництва. Наразi у судi розпочали дослiджувати письмовi докази.
Обвинувальний акт щодо директора направили у суд у липнi 2022 року.
“Прокурори Тернопiльської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт у кримiнальному провадженнi стосовно директора товариства, обвинуваченого у заволодiннi чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем, на суму майже 3 млн грн (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України)”, – йдеться у повiдомленнi Тернопiльської обласної прокуратури.
Але цiкавi iншi п’ять (загалом шiсть) учасникiв, яких також судять за розтрату коштiв пiд час зведення Палацу спорту, але в окремому провадженнi. Серед них є дiючi посадовцi Тернопiльської мiської ради.
На лавi пiдсудних:
- Лис Назар Олегович,
- Стецик Микола Васильович,
- Головачук Роман Iванович,
- Вiтик Олег Ярославович,
- Дячук Ростислав Iзидорович,
- Копча Ярослав Олександрович.
Крайнє засiдання щодо обвинувачених не вiдбулось. Як пояснили у Тернопiльському мiськрайонному судi, у справi з’явився новий захисник i йому потрiбен час, щоб ознайомитись iз матерiалами справи.
Вiдповiдно до судових рiшень, кримiнальне провадження щодо Назара Лиса закрили у зв`язку iз смертю обвинуваченого. Вiн був заступником директора КП “Тернопiльський мiський стадiон”. Саме воно оголошувало тендер на будiвництво Палацу спорту. Назар Лис помер через ДТП у 2021 роцi.
“Розслiдуванням встановлено, що директор ТОВ, яке здiйснювало технiчний нагляд за об’єктом, спiльно з iнженерами вказаного товариства, видали та пiдписали завiдомо неправдивий офiцiйний документ про завищенi об’єми виконаних робiт. Пiсля пiдписання цього документа заступником директора комунального пiдприємства, що дiяв спiльно iз iнженерами технiчного нагляду, з мiсцевого та державного бюджету були перерахованi майже 5 млн грн на будiвництво Палацу спорту у м. Тернополi на користь генерального пiдрядника – київської фiрми”, – повiдомляють на сторiнцi Тернопiльської обласної прокуратури вiд 5 серпня 2022 року.
Вiдповiдно до iнформацiї на сайтi Clarity Project, тендер на “Технiчний нагляд за виконанням робiт по об’єкту «Будiвництво багатофункцiонального Палацу спорту за адресою проспект Злуки, 3а в м. Тернополi» (код ДК 021:2015: 45000000-7 — «Будiвельнi роботи та поточний ремонт)” виграло ТОВ “Технагляд +”.
Зараз керiвником (директором) ТОВ вказаний фiгурант справи Роман Головачук. Ранiше це був Олег Вiтик, чия дочка є засновницею товариства “Технагляд +” – Карчевська Наталiя Олегiвна.
Олег Вiтик також є начальником вiддiлу технiчного нагляду Тернопiльської мiської ради; Ярослав Копча – головний iнженер вiддiлу технагляду Тернопiльської мiської ради; Роман Головачук – старший iнженер вiддiлу технiчного нагляду Тернопiльської мiської ради.
Iнкримiнованi кримiнальнi статтi фiгурантам досить серйознi i, у разi визнання їх винними, вони можуть опинитися за гратами.
- Ч.5 ст. 27 ККУ– Види спiвучасникiв.
- Ч.5 ст. 191 ККУ – Привласнення, розтрата майна або заволодiння ним шляхом зловживання службовим становищем (5. Дiї, передбаченi частинами першою, другою, третьою або четвертою цiєї статтi, якщо вони вчиненi в особливо великих розмiрах або органiзованою групою, – караються позбавленням волi на строк вiд семи до дванадцяти рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади чи займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв та з конфiскацiєю майна.)
- Ч.2 ст. 28 ККУ – Вчинення кримiнального правопорушення групою осiб, групою осiб за попередньою змовою, органiзованою групою або злочинною органiзацiєю.
- Ч.1 ст. 366 ККУ – Службове пiдроблення (1. Складання, видача службовою особою завiдомо неправдивих офiцiйних документiв, внесення до офiцiйних документiв завiдомо неправдивих вiдомостей, iнше пiдроблення офiцiйних документiв – караються штрафом вiд двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян або обмеженням волi на строк до трьох рокiв, з позбавленням права обiймати певнi посади чи займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв).
Нагадаємо, 27 червня 2019 КП “Тернопiльський мiський стадiон” оголосило тендер на будiвництво Палацу спорту iз очiкуваною вартiстю 452 млн 318 тис. 864 грн. Виграла його столична фiрма iз пропозицiєю майже на 140 млн грн менше вiд очiкуваної вартостi, встановленої замовником. Завершити будiвництво планували до кiнця 2021-го року. Але все, що лишилося вiд спортивного об’єкту на сьогоднi – кримiнальнi справи.
Автор: Яна Полухiна