Рекорди в полюванні на ухилянтів: чи є серед лідерів Тернопільщина?
Нацполіція надала інфорамцію про кількість ухилянтів в різних реіонах України та кількість, кого вже вже вдалося розшукати та доставити до місцевих ТЦК.
У яких регіонах України найбільше ухилянтів (за даними правоохоронців), скільки вже вдалося розшукати та доставити до військкоматів?
Детальніше про це – у матеріалі OBOZ.UA.
Так, на сьогодні вже є дані, що військкоми передали поліції інформацію про 94 526 ухилянтів. З них 20 031 було знайдено поліцією та доставлено до ТЦК.
Зазначимо, що реальна кількість осіб, які ухиляються від мобілізації, все-таки може відрізнятися від зазначеного у відповідях управлінь Нацполіції, оскільки військкоми могли ще не передати всі дані правоохоронцям. Однак різниця вже точно не мільйон (-и), як із піною біля рота стверджують російські пропагандисти.
Рекорд з активності військкомів поставила Дніпропетровська область. За чотири місяці 2024 року до підрозділів поліції регіону надійшло 38 282 звернення з територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки з даними тих українців, які ухиляються від явки (служби). З них вже знайдено та доправлено до ТЦК 5511 осіб.
В сусідній Тернопільщині Івано-Франківській області у 2024 році поліція зареєструвала 2328 звернень від ТЦК, вже знайдено та доправлено туди 1814 осіб. Рекордна ефективність правоохоронців з огляду на відсоткове співвідношення.
Правоохоронці Тернопільської області відмовились надати дані про ухилянтів, так як і уДонецькій, Херсонській та Черкаській областей. Відмову аргументували різними причинами: у відповідях йдеться про те, що запитувана інформація є службовою, має обмежений доступ тощо.
З’ясувалося, що військкоми передали до НПУ інформацію про 94,5 тисяч осіб, які ухиляються від явки до ТЦК. Тож проблема є: деякі українці цинічно вважають, що захищати батьківщину від російських окупантів має хтось інший, а не він. Російська пропаганда зараз посилено розгойдує тему, що в Україні майже мільйони ухилянтів від військової служби. Звичайно, це не так.
У той час коли захисники України дають гідну відсіч російським окупантам на фронті, у тилу вистачає і тих, хто вважає, що війна не для нього, і тих, хто допомагає таким українцям залишитися безкарними.
Швидко знайти ухилянта вдається рідко через різні причини
На що розраховують “втікачі”? У розмові з журналістами правоохоронці поділилися, що швидко знайти ухилянта вдається рідко через різні причини. Серед них:
- брак дільничних (а саме на них насамперед лягає візит додому)
- застарілі дані про реєстрацію (тобто військовозобов’язаний не повідомляв про зміну місця проживання)
- деякі просто “залягають на дно”. Тобто переїжджають, ховаються у родичів тощо.
“Серед них найбільше тих, хто працює віддалено. Але скільки вони ховатимуться? Скільки боятимуться виходити на вулицю? Це, звичайно, ганьба”, – поділився з OBOZ.UA співробітник поліції Дніпра.
За його словами, є серйозні та ефективні методи розшуку таких осіб, правда, він вважає, що “озвучувати це зараз точно не варто”.
Деякі українці намагаються вирішити питання більш кардинально і шукають варіанти втекти з країни. Наприклад, до Польщі намагаються виїхати за підробленими документами, а до Румунії – перепливти Тису, яку прозвали “річкою смерті”, бо в ній уже потонув 31 українець.