П’ять сільських рад дали згоду на об’єднання з Тернополем, – переваги для нових «тернополян»
У Тернополі під час засідання двадцять п’ятої сесії міської ради внесено зміни у рішення про надання згоди на добровільне об’єднання громад у Тернопільську об’єднану територіальну громаду.
Відповідно до попереднього рішення, яке було прийняте у 2015 році, на об’єднання із Тернополем у Тернопільську ОТГ погодилися Малашівецька та Чернихівська сільські ради. До складу Малашівецької сільської ради входять села Малашівці та Іванківці Зборівського району, а до складу Чернихівської – села Чернихів, Глядки та Плесківці.
«З 15 червня 2018 року, відповідно до перспективного плану об’єднання громад, у рішення про надання згоди на добровільне об’єднання із Тернопільською ОТГ включені також сільські ради Кобзарівки (разом з селом Вертелка), Курівців, а також сільська рада Городища (із селом Носівці), зважаючи на їхнє звернення», – зазначає очільник Тернополя Сергій Надал.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради, мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги та соціально-необхідні послуги на рівні із тернополянами. Зокрема:
медицина:
- використання переваг програми «Здоров’я тернополян»;
- надання медичної допомоги лікувально-профілактичними закладами міста;
- забезпечення безоплатними ліками;
- забезпечення безоплатним зубопротезуванням.
освіта:
- надання безкоштовних освітніх послуг в закладах позашкільної освіти (гуртки, секції, позашкільні групи);
- надання безкоштовної дошкільної освіти (садочки);
- надання безкоштовної освіти в інших закладах культури, фізичної культури і спорту.
транспорт:
- видача пільгового електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» на безоплатній основі особам, яким законодавством надано право пільгового проїзду;
- забезпечення персоніфікованою «Карткою тернополянина» інших категорій на платній основі на рівні мешканців міста;
- надання права на пільговий проїзд у міському транспорті загального користування (крім таксі), а саме оплата половини вартості проїзду учнями, вихованцями середніх та професійно-технічних навчальних закладів, та студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання».
соціальна сфера:
- участь у програмі «Турбота» (регулярні виплати соціально незахищеним верствам);
- при бажанні громад, створення філій ЦНАПів та управлінь ЖКГ;
- модернізація амбулаторій та влаштування пожежних станцій.
Віра Сотник