Промерзання ґрунту зростає у рази через спалювання трави, — тернопільські екологи
Майже 9 кілограм мікрочастинок диму вивільняється у повітря при згорянні однієї тонни рослинних залишків. У повітря потрапляють пестициди і радіонукліди, які накопичувалися протягом року.
Разом із листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення повітря. Окрім того, з димом вивільняються діоксини, накопичення яких в органах дихання може стати причиною онкологічних захворювань, пояснили в обласному управлінні екології та природних ресурсів.
Спалювання сухої трави шкодить і навколишньому середовищі — з листям згорають зимуючі комахи, такі як сонечка, руйнується ґрунтовий покрив. Зокрема, вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, відбувається збіднення ґрунту, а також знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижчі частини дерев і кущів, у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.
Окрім того зростає загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення аварій на дорогах.
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря». За це передбачена адміністративна відповідальність, тобто штрафи від 340 до 1360 гривень.
Екологи принагідно звернулися до краян із проханням не бути байдужими до стану власного здоров’я і берегти природу.