Президент Франції та канцлер Німеччини зробили свої перші заяви під час відвідування Києва
Президент Францiї Емманюель Макрон i канцлер Нiмеччини Олаф Шольц зробили першi заяви пiсля прибуття до Києва разом iз прем’єр-мiнiстром Iталiї Марiо Драгi та президентом Румунiї Клаусом Йоганнiсом.
Макрон у коментарi France 24 сказав, що вони зустрiнуться з президентом Володимиром Зеленським i вирушать на «мiсце вiйськових дiй, де були скоєнi масовi вбивства», маючи на увазi Iрпiнь. Французький лiдер назвав звiрства росiян у мiстах пiд Києвом воєнними злочинами.
«Це послання європейської єдностi, адресоване українським чоловiкам та жiнкам, про пiдтримку. Я прибув поговорити як про сьогодення, так i майбутнє, оскiльки найближчi тижнi, як ми знаємо, будуть дуже важкими», – заявив Макрон.
Також iз делегацiєю приїхала мiнiстр закордонних справ Францiї Катрiн Колонна.
«Ця поїздка дуже важлива для України, Європи та глобальної стабiльностi», – сказала вона у коментарi BFMTV.
У свою чергу Шольц у коментарi Bild заявив, що Україна продовжить отримувати вiд Нiмеччини фiнансову, гуманiтарну та вiйськову допомогу.
«Ми не лише хочемо продемонструвати солiдарнiсть, ми також хочемо запевнити, що допомогу, яку ми органiзуємо – фiнансова, гуманiтарна, а також коли йдеться про озброєння – буде продовжено. I що ми продовжуватимемо її, поки це необхiдно для боротьби України за незалежнiсть», – заявив Шольц.
Додамо, що Шольц та Макрон кiлька разiв говорили з росiйським диктатором володимиром путiним, що викликало невдоволення в українському суспiльствi. Зокрема, нещодавно вони обговорювали з ним розблокування портiв для вивезення українського зерна.
Крiм того, Макрон ранiше пропонував Українi поступитися суверенiтетом, щоб «зберегти обличчя путiну», а також заявляв, що Українi доведеться домовлятися з росiєю про мир пiсля завершення боїв.
Також додамо, що прем’єр-мiнiстр Iталiї Марiо Драгi ранiше пропонував мирний план, який не передбачає вступу України до НАТО.
Макрон, Шольц та Драгi прибули до України напередоднi обговорення Єврокомiсiєю надання Українi статусу кандидата у члени ЄС.