Пiд головуванням Андрiя Єрмака вiдбулося Розширене засiдання Президiї Конгресу мiсцевих та регiональних влад
14 вересня за дорученням Президента України вiдбулося Розширене засiдання Президiї Конгресу мiсцевих та регiональних влад пiд головуванням керiвника Офiсу Глави держави Андрiя Єрмака.
Цього разу на порядку денному – питання, потреби, проблеми Харкiвщини та мiста Харкiв. Розширений формат засiдань передбачає безпосереднє залучення до прямого дiалогу з владою рiзних гiлок та рiвнi територiальнi громади. Президiя Конгресу у такому форматi вiдбулася вдруге, 29 серпня цього року так ж зустрiч вiдбулася щодо Херсонщини.
Пiд час вступного слова Андрiй Єрмак зазначив, що сьогоднi вперше згiдно з Указом Президента в Українi вiдзначають День танкових вiйськ.
«Це свято, крiм суто вiйськового, набуло й особливого загальносуспiльного та мiжнародного символiзму. Я маю на увазi утворення танкової коалiцiї в межах роботи з нашими партнерами. Потужний танковий кулак, що продовжує формуватися, означатиме звiльнення бiльшої кiлькостi окупованих росiянами територiй в осяжному майбутньому», – наголосив вiн.
Щодо Харкiвщини Андрiй Єрмак нагадав, що пiд контролем росiйських окупантiв залишаються окремi населенi пункти трьох територiальних громад Куп’янського району, в Серебрянському лiсi нi на мить не вщухають важкi бої.
Водночас завдяки Силам оборони України окупантiв вдалося вiдтiснити з бiльшостi територiй областi.
До слова, цими днями в Українi вiдзначають першу рiчницю контрнаступу ЗСУ на Харкiвщинi, пiд час якого були звiльненi Балаклiя, Iзюм та Куп’янськ.
Розширений формат засiдань, за словами Андрiя Єрмака, дозволяє залучити бiльше учасникiв та глибше зрозумiти проблематику кожного регiону, кожної громади.
Загалом до зустрiчi приєдналися наживо та онлайн понад 200 учасникiв, 115 з яких – представники Харкiвської областi.
Заступник керiвника Офiсу Президента, Виконавчий секретар Президiї Конгресу Олексiй Кулеба зазначив, що серед учасникiв i мiжнароднi партнери – представники мiжнародних органiзацiй, посольств iноземних держав.
Також Олексiй Кулеба поiнформував учасникiв про результати попереднього засiдання.
Андрiй Єрмак запропонував пiд час дiалогу з представниками Харкiвщини зосередитися на проблематицi розмiнування, вiдновлення i безпеки об’єктiв критичної та соцiальної iнфраструктури, пiдготовки до опалювального сезону, вiдновлення житлового фонду, умов роботи мiсцевого бiзнесу.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у свою чергу зазначив, що Харкiвщина, зокрема Куп’янський район, залишаються тими територiями, де росiяни продовжують завдавати шкоди як населенню, так i цивiльнiй iнфраструктурi.
«Але попри це, Україна продовжує докладати зусиль для вiдновлення життєдiяльностi у прифронтових регiонах. Переконаний, що Конгрес регiональних влад та запропонований ним формат взаємодiї дадуть позитивнi результати для досягнення поставленої мети», – сказав вiн.
Премʼєр-мiнiстр України Денис Шмигаль розповiв, що прiоритетом для влади залишається швидка вiдбудова. За його словами, на Харкiвщинi 3,6 млрд грн видiлено на вiдновлення населених пунктiв та iнфраструктури житлового i громадського призначення. В прiоритетi – капiтальний ремонт шкiл, житлових багатоповерхiвок, лiкарень.
Особлива увага i до пiдготовки енергетики до опалювального сезону, вiдновлення втрачених потужностей i захист об’єктiв енергетики та критичної iнфраструктури. За словами Дениса Шмигаля, в областi вiдновлюють 5 мостових споруд, очiкується проектно-кошторисна документацiя ще на 8 таких об’єктiв.
Пiльговi кредити, мiкрогранти надаються пiдприємцям задля пiдтримки локального бiзнесу. Окрiм того, посилюється оборона областi – з резервного фонду Харкiвська ОВА отримала 1,3 млрд гривень на зведення фортифiкацiй.
Начальник Харкiвської обласної вiйськової адмiнiстрацiї Олег Синєгубов повiдомив, що в регiонi проживають 513 тисяч внутрiшньо перемiщених осiб, яким виплачено 7 млрд гривень соцiальної пiдтримки.
На момент засiдання на виконання завдання Президента України на деокупованих територiях Харкiвської областi вiдновлено 90% електропостачання та 78% газопостачання. Крiм того, реалiзуються проекти з вiдновлення зруйнованих будiвель на суму 1,1 млрд гривень.
В рамках розширеного формату засiдання Президiї жителi громад та мiста Харкова порушували питання вiдновлення житла, критичної iнфраструктури. В режимi онлайн до прямого дiалогу долучилися мешканцi села Циркуни, яке стало одним з пʼяти населених пунктiв, якi в межах пiлотного державного проекту вiдбудовуватимуть комплексно згiдно iз новими принципами.
Також мiсцевi пiдприємцi цiкавилися можливiстю отримання пiльгових кредитiв для вiдновлення дiяльностi пiдприємств, зокрема сiльськогосподарських, пiльгового оподаткування, запровадження державних програм з повернення релокованого бiзнесу, надання безповоротних коштiв на вiдновлення, запровадження додаткових преференцiй пiдприємцям на деокупованих територiях.
Серед питань освiти порушили тему надання учням необхiдних гаджетiв для забезпечення навчального процесу в режимi онлайн. Насамперед йдеться про багатодiтнi, малозабезпеченi сiмʼї та дiтей з числа внутрiшньо перемiщених осiб. Також учасники засiдання придiлили увагу проблемi ментального здоров’я дiтей в умовах вiйни.
На завершення Андрiй Єрмак зазначив, що такi зустрiчi покликанi знайти кращi рiшення для мешканцiв українських регiонiв.
«В умовах вiйни неважливих чи другорядних питань немає. Особливо, коли вони стосуються життя, здоров’я та якостi життя наших людей», – наголосив вiн.
Керiвник Офiсу Президента закликав усiх вiдповiдальних за напрямками особисто контролювати порушенi питання та бути готовими поiнформувати про результати на найближчому засiданнi президiї Конгресу мiсцевих та регiональних влад.