Перший випуск військових капеланів відбувся у Військовому інституту в Києві
Відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації
Пiдготовка тридцяти вiйськових капеланiв вiд п’яти релiгiйних органiзацiй пройшла на базi Вiйськового iнституту Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. В храмi Святої Софiї вiдбулись заходи з врученням сертифiкатiв за участi вiйськового керiвництва, священнослужителiв, представникiв державної влади.
Одним iз таких випускникiв є капелан 105 окремої бригади територiальної оборони ЗС України Євген Флиста. Пiд час розмови ми запитали для чого потрiбнi подiбнi вишколи вiйськовим священникам i що нового для себе дiзнався отець Євген на курсах пiдвищення квалiфiкацiї.
– Навчання було i є потрiбне усiм, бо реалiї вiйни завжди змiнюються, а також змiнюються i стандарти. Тим паче, що зараз ми переймаємо досвiд вiйськової органiзацiї NАТО. Пiд час навчань ми проходили вiйськовий вишкiл, тактичну медицину, поглиблену практичну психологiю. Також як капелани, зобов’язанi бути знайомi з традицiєю iнших конфесiй i релiгiй, якi є в Українi, щоби вмiло надати духовну опiку тим особам. Капелани, вiдповiдно до своєї посади, мають бути обiзнанi у всiх вiйськових напрямках, щоби, перебуваючи в складних чи небезпечних умовах, бути скоординованi та при необхiдностi, взяти на себе вiдповiдальнiсть за особовий склад.
Вiдомо, що капелани, котрi проходять службу в Збройних Силах вiднедавна отримують офiцерськi вiйськовi звання, Вас можна вважати повноцiнним вiйськовослужбовцем ?
– Вiдповiдно до закону України №4626 “Про Службу вiйськового капеланства”, священнослужителi рiзних релiгiйних органiзацiй, окрiм УПЦ МП, якi офiцiйно зареєстрованi в Українi мають право стати в однострiй зi всiма вiйськовослужбовцями ЗС України, щоб сповна бути присутнiми у життi вiйськовослужбовця i його пiдроздiлу пiд керiвництвом командира вiдповiдної вiйськової частини. Сьогоднi я молодший лейтенант капеланської служби вiйськової частини А7033 та перебуваю в штатнiй чисельностi частини. Загалом посада вiйськового капелана передбачає офiцерське звання, а тепер, вiдповiдно до даного закону, священнослужитель, при наявностi вiдповiдної вищої освiти, яка має бути в Державi визнана, отримавши мандат на капеланське служiння вiд своєї Церкви i вiд Департаменту з етнополiтики та свободи совiстi, вiд вiйськової частини вiдношення (вiдповiдний запит), через ТЦК та СП подає усi свої документи на присвоєння первинного вiйськового звання i надалi заходить на офiцерську посаду.
Загалом капелан є тим, хто поруч. Тому, у сьогоднiшнiх реалiях, ми повиннi вмiти долати усi труднощi та бути пiдтримкою кожному вiйськовослужбовцю, усього пiдроздiлу i командира.
Спiлкувався капiтан Юрiй Кульпа,
служба зв’язкiв з громадськiстю 105 бригади.