Пацієнтам, які втратили зір, ввели нестерильний і незареєстрований препарат – результати експертизи медичної халатності в Чорткові
Лiкарi, якi вводили небезпечну iн'єкцiю, станом на сьогоднi не працюють, – двоє на лiкарняному, а троє вiдстороненi.
Препарат, який ввели людям у Чортковi 16 лютого, був нестерильним i незареєстрованим в Українi. Про це повiдомила директорка обласного Департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, пише Суспiльне.
Нагадаємо, на рiзке погiршення зору лютого поскаржилися одразу понад двадцять людей. Усi вони проходили лiкування в офтальмологiчному вiддiленнi Чорткiвської райлiкарнi.
Пацiєнти стверджували, що у них почалися проблеми iз зором пiсля проведення певних процедур. Усiх людей госпiталiзували до офтальмологiчного вiддiлення Тернополя та повiдомили про це полiцiю.
За словами Ольги Ярмоленко, контрольно-експертна комiсiя, яка вивчає цей випадок, продовжує свою роботу. Вже вiдбулося перше засiдання, де оглянули операцiйний журнал Чорткiвської лiкарнi. Наразi офтальмологiчному вiддiлу заборонили робити операцiї.
Оперативнi втручання в офтальмонологiчному вiддiленнi на сьогоднiшнiй день призупиненi, але вiддiлення працює. Там надаються медичнi послуги iншi, окрiм хiрургiчних втручань. Цi лiкарi, якi надавали медичну послугу, станом на сьогоднiшнiй день не працюють, – двоє лiкарiв на лiкарняному, а троє вiдстороненi, – каже Ольга Ярмоленко.
Усiх людей прооперували в обласнiй лiкарнi, розповiв директор закладу Василь Блiхар. За його словами, в людей був гострий ендофтальмiт – гнiйне запалення внутрiшнiх оболонок ока. Пiд час операцiї в Тернополi запальну тканину з ока забрали, далi пацiєнтiв вiдправили на реабiлiтацiйне лiкування до Чорткова.
Пацiєнти отримують реабiлiтацiйну допомогу. За останньою iнформацiєю, яка була у нас в п’ятницю, один пацiєнт в республiканському офтальмологiчному центрi iменi Фiлатова в Одесi, – розповiла Ольга Ярмоленко.
У трьох пацiєнтiв, з якими кореспонденти Суспiльного спiлкувалися 22 березня, зiр повнiстю так i не вiдновився.
Ольга Ярмоленко назву препарату не назвала, проте сказала, що вiн не зареєстрований в Українi.
Було введено препарат, який не зареєстровано на територiї України. Є дослiдження за 2 березня вiд фiрми «Рош», за результатами якого препарат був нестерильний, i тому ця серiя препарату вiд 3 березня заборонена для використання в Українi навiть з iншими цiлями. У вiдповiдi на iнформацiйний запит, який «Суспiльне» отримало вiд Держлiкслужби, йдеться, що у Чорткiвськiй лiкарнi використали незареєстрований препарат «Алтузан» вiд фiрми Roche.
Офтальмологиня Iнна Процюк, яка працює у польськiй клiнiцi, а також викладає на кафедрi офтальмологiї у Варшавському медунiверситетi каже, «Алтузан» не сертифiкований i в Європi.
Наскiльки я знаю, в Європi купити його не можна, я не стикнулася з використанням «Алтузану» в клiнiчнiй практицi, – зазначає Iнна Процюк.
Розслiдує цей випадок i полiцiя. Вiдкрили кримiнальне провадження за неналежне виконання професiйних обов’язкiв медиками чи фармацевтами, розповiв речник Нацполiцiї областi Сергiй Крета. За його словами, максимальне покарання за цiєю статтею – позбавлення волi до 2 рокiв. Триває експертиза, медпрепарат вилучили.