«Опілля» підтримало видання книги про унікальну борщівську вишивку
Автентична борщiвська вишиванка славить Україну i її традицiї на весь свiт. Поширенню цiєї слави сприяє i Опiлля. Тернопiльська пивоварня пiдтримала видання книги «Ґорсики з Борщiвського краю. Колекцiя Вiри Матковської».
Борщiвська народна вишивка внесена до Нацiонального перелiку нематерiальної культурної спадщини України. Особливо вiдомi жiночi сорочки iз домотканого конопляного полотна, густо розшитi чорними вовняними нитками. Так у свiтi вишивали тiльки в одному регiонi Тернопiльського краю – на Борщiвщинi. При цьому використовували десятки унiкальних технiк, частина з яких, на жаль, уже втрачена. Однак борщiвська вишивка – це ще й неймовiрне багатство кольорiв, якими нашi предки стiбок до стiбка прикрашали практично весь свiй одяг. Його раритетнi зразки Вiра i Анатолiй Матковськi власним коштом збирали десятилiттями. Нинi це найповнiша в Українi та свiтi колекцiя борщiвської вишивки. Вона охоплює перiод iз ХIХ до середини ХХ столiття. У колекцiї – близько пiвтори тисячi автентичних жiночих i чоловiчих вишитих сорочок, запасок, спiдниць, кожушкiв. Усi вони мають неоцiненну культурну, мистецьку та iсторичну цiннiсть, бо несуть у собi сакральний символiзм i традицiю багатьох поколiнь українцiв. Є у колекцiї й вишитi ґорсики – так на Борщiвщинi називають безрукавку, яку жiнки одягають поверх сорочки. Надрукувати iлюстровану книгу «Ґорсики з Борщiвського краю. Колекцiя Вiри Матковської» допомогла пивоварня «Опiлля».
«Це вже друге з 2019 року видання цiєї книги. Зараз дуже зрiс попит i на схеми вишивання, i на книги, бо всi хочуть якомога бiльше знати про автентичне українське мистецтво – борщiвську вишивку. Фотоальбом про ґорсики перевидали у тому числi завдяки «Опiллю», яке з нового тиражу замовило 200 екземплярiв. Ми дуже цiнуємо таку зацiкавленiсть компанiї. Тому на початку книги й зробили спецiальну вiдзнаку «Подяка у створеннi альбому». Вдячнiсть висловили i ТОВ «Пивоварня «Опiлля», – каже Анатолiй Матковський.
Тернопiльськi броварi пiдкреслюють, що пiдтримати таке видання для них було природно.
«Гасло нашої пивоварнi – «Цiнуй традицiї. Цiнуй справжнє!». Очевидно, що «Опiлля» мало допомогти видати книгу про справжнiй традицiйний вишиваний одяг українцiв. Як у пивоварiннi нiщо не може бути кращим за натуральнiсть процесу i складу напою, так i в автентичнiй народнiй вишивцi – прекрасне все. Тому як соцiально вiдповiдальна компанiя ми з задоволенням допомогли видати фотоальбом, з якого сучаснi i прийдешнi поколiння дiзнаватимуться про справжню культуру українцiв», – наголосили на «Опiллi».
200 екземплярiв книги, пояснюють у компанiї, використають не тiльки для працiвникiв i внутрiшнього вжитку.
«Опiлля» веде активну зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть, розширюючи географiю постачання своєї продукцiї в Європi i США. Двомовний фотоальбом з українською та англiйською версiєю стане доброю презентацiєю у свiтi автентичної культури України i Тернопiльщини, звiдки родом натуральне, зварене традицiйним способом роздiльного бродiння справжнє пиво «Опiлля», – вiдзначають броварi.