Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує нові покарання для ухилянтів
Після майже пів року гострого обговорення в суспільстві уряд нарешті вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію.
Про це пише Правий берег з посиланням на Українську правду.
У законопроєкті ухилянтам приділено чимало уваги.
За повідомленням керівника ТЦК, ухилянтів будуть вносити в Єдиний реєстр боржників.
У цьому разі вони:
- будуть обмежені в праві користуватися власним транспортом;
- не зможуть отримати посвідчення водія;
- не зможуть виїжджати за кордон;
- не зможуть проводити операції з рухомим та нерухомим майном;
- будуть обмежені в праві на користування коштами й іншими цінностями;
- не зможуть отримати кредит чи позику;
- не будуть отримувати пільги та послуги від держави.
До слова, реєстр є відкритим і публічним. За паспортними даними в ньому можна знайти будь-кого. А тільки особа виконає свої обов’язки як військовозобов’язаний, керівник ТЦК зможе виключити її з реєстру.
Також може змінитись кримінальне покарання для ухилянтів. Тюремний термін у 3-5 років загрожуватиме не лише тим, хто уникає мобілізації, а й відмовляється проходити медичний огляд. Зросте штраф за порушення правил військового обліку. Зараз він варіюється: до 850 гривень, якщо порушника спіймали вперше, і до 1700 за повторне порушення. Після змін штраф збільшиться в 10 разів: від 8,5 до 17 тисяч гривень, незалежно від того, чи перше це порушення, чи ні.
Й ті, хто порушує правила мобілізації та військової служби буде зобов’язаний сплатити від 34 до 85 тисяч гривень штрафних санкцій (на даний час штраф сягає 8,5 тисяч гривень максимум). А в умовах особливого періоду, який триває в Україні з 2014-го, штрафувати будуть від 153 до 204 тисяч гривень.
Ці дві статті є не кримінальними, а адміністративними. Зараз покарати за ними можна протягом двох місяців після порушення. Після змін цей строк зросте аж до 3 років. Також порушників можна буде затримати на 3 доби для встановлення особи та з’ясування обставин порушення. Зараз адміністративне затримання може тривати не більше як 3 години.
В умовах особливого періоду ТЦК зможуть виписувати штрафи, не складаючи попередньо постанову про адміністративні порушення. Це можна буде зробити в тому випадку, якщо військовозобов’язаний без поважної причини не прийде на виклик центру комплектування. Але ТЦК ще має підтвердити, що людина такий виклик отримала.