Новий випадок ботулізму зареєстрували на Тернопільщині
Новий випадок ботулізму зареєстрували на Тернопільщині. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в області.
Відомо, що 64-річний захворівший 22 липня вживав свинний паштет домашнього виготовлення, в той же день і захворів. За медичною допомогою чоловік звернувся тільки ввечері 26 числа, тоді ж був госпіталізований в інфекційне відділення Лановецької комунальної районної лікарні з діагнозом Ботулізм?, а 27 липня потерпілого перевели на лікування у Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги.
Перебіг хвороби середньої важкості, лабораторні дослідження підтвердили тип «Д» виявленого збудника ботулізму.
Як запобігти захворюванню на ботулізм?
Перш за все необхідно пам’ятати, що збудником є бактерія, котра дуже поширена в живій природі. ЇЇ спори дуже стійкі в зовнішньому середовищі, куди попадають із екскрементами теплокровних тварин. Небезпечним є токсин, який виділяє збудник, причому розвиваються бактерії і виділяють токсин в анаеробних умовах (при відсутності кисню). Ботулінічний токсин – це одна з найсильніших отрут, що зустрічаються у природі.
Характерно, що спори збудника перебувають у зараженому продукті нерівномірно, а зосереджені у визначених ділянках. Тому один продукт може спожити вся сім’я, а захворіти один або декілька осіб.
Отже, які продукти найчастіше є джерелами отруєння:
- м’ясні, рибні консерви;
- копчена, в’ялена риба і шинка;
- грибні консерви, рідше овочеві, що виготовлені зачасту в домашніх умовах, без автоклаву і з порушенням технології.
Профілактика захворювання:
- не купувати консервовану, сирокопчену продукцію, вялену рибу, м’ясні страви в несанкціонованих місцях продажу;
- негайно позбавлятися від роздутих бомбажних банок;
- проводити обробку сировини різними ножами на різних дошках;
- неприпустима консервація в домашніх умовах м’яса, риби, птиці без автоклава.
Пам’ятайте! Елементарні правила, яких необхідно дотримуватись убережуть Вас та Ваших близьких від небезпечного захворювання!