Нові можливості для студентів Тернополя та Тернопільщини
Нові можливості для студентів надає меморандум про співпрацю між ТНПУ та Центром зайнятості
Отримати понад 30 тисяч гривень на освiту, до мiльйона — на власну справу чи мiнiмальну зарплату за суспiльно корисну роботу. Все це випускникам ТНПУ пропонує Тернопiльський обласний центр зайнятостi.
Вiдповiдний меморандум про спiвпрацю керiвники установ пiдписали 3 сiчня на зустрiчi представникiв Центру iз працiвниками ТНПУ.
Спiвпраця передбачає сприяння у працевлаштуваннi; розробку та реалiзацiю спiльних проєктiв; надання iнформацiйних послуг з питань попиту на ринку працi та вакантних посад; пiдтримку в розробцi нормативно-правових документiв; органiзацiю спiльних заходiв з питань сприяння зайнятостi, профнавчання зареєстрованих безробiтних та навчання окремих категорiй громадян за отриманим ваучером.
Працiвники центру зайнятостi представили кiлька програм. Йшлося, зокрема, про ваучери на навчання; професiйну пiдготовку, перепiдготовку, пiдвищення квалiфiкацiї; мiкрогранти для розвитку бiзнесу; облаштування робочого мiсця особам з iнвалiднiстю та iншi.
Програма ваучерiв передбачає оплату навчання за затвердженим перелiком професiй та спецiальностей. Вартiсть ваучера встановлюється в межах вартостi навчання i не може перевищувати десятикратний розмiр прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб. Максимальна вартiсть оплати здобуття освiти на сьогоднi становить 30280 грн. Оплачує ваучер фонд загальнообов’язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття.
Подати заявку на отримання ваучера на навчання можна онлайн. Такою послугою можуть скористатися окремi категорiї громадян: старшi 45 рокiв, особи, якi мають 15 рокiв страхового трудового стажу, внутрiшньо перемiщенi особи, учасники бойових дiй та особи з iнвалiднiстю.
Перелiк професiй, спецiальностей для навчання, за яким може бути виданий ваучер, затверджений Мiнiстерством економiки України вiдповiдним наказом.
До слова, у 2023 роцi 442 особи отримали ваучер на навчання, iз них 247 осiб проходили перепiдготовку за робiтничими професiями, 195 – здобували ступiнь бакалавра або магiстра, пiдвищували квалiфiкацiю за спецiальностями.
Цiкавою також є урядова грантова програма «єРобота», яка стартувала у липнi 2022 року. Пiдприємцi за цiєю програмою можуть отримати на розвиток бiзнесу вiд 50 до 150 тисяч гривень у випадку працевлаштування однiєї особи з числа зареєстрованих безробiтних, вiд 150 до 250 тисяч гривень, з умовою створення бiльше двох робочих мiсць, а для учасникiв бойових дiй та їх сiмей сума гранту може сягати i до 1 млн грн. Наданi кошти повертаються у виглядi сплати податкiв та єдиних внескiв. Використати їх потрiбно до пiвроку на обладнання, сировину, програмне забезпечення, оренду, рекламу тощо.
Для пiдтримки i мотивацiї волонтерського руху на перiод воєнного стану дiє програма, яка передбачає компенсацiю мiнiмальної заробiтної плати безробiтним, якi залучаються до суспiльно корисної працi, що включає i пiдтримку фронту, зокрема — плетiння сiток, виробництво окопних свiчок i т д. Тобто люди, якi долучаються до волонтерського центру ТНПУ, можуть отримувати щомiсячну мiнiмальну зарплату.
Ще один важливий напрямок — програма облаштування робочого мiсця. За нею роботодавець, прийнявши на роботу особу з iнвалiднiстю першої та другої групи, має право на компенсацiю витрат на обладнання для цiєї людини вiдповiдно до iндивiдуальної програми реабiлiтацiї.
Ректор ТНПУ Богдан Буяк висловив подяку за пiдтримку директору Тернопiльського обласного центру зайнятостi Миколi Городецькому та запропонував спланувати зустрiчi пофакультетно з метою максимального поширення iнформацiї про сприяння працевлаштуванню та новi освiтнi можливостi.
Зазначив, що спiвпраця вiдкриває новi горизонти для студентiв ТНПУ, забезпечуючи можливiсть отримання фiнансової пiдтримки для освiти та пiдвищення квалiфiкацiї. Програма ваучерiв на навчання та грантова програма “єРобота” стають додатковим стимулом для розвитку бiзнесу та вдосконалення навичок.
За допомогою цiєї iнiцiативи студенти та магiстри отримують орiєнтир професiйного розвитку, знаючи, що центр зайнятостi пiдтримує їхнi зусилля у досягненнi кар’єрних цiлей. Такого роду взаємодiя сприяє не лише зростанню працевлаштування, але й формує новий рiвень освiтнього середовища, пiдтримуючи стале пiдвищення квалiфiкацiї та розвиток бiзнесу в регiонi, резюмував Богдан Буяк.