Навіть в умовах війни Теребовлянська ОТГ культурно збагачується – культура на часі попри війну
У Теребовлянській ОТГ культура – на часі: підсумки року
Про культурну сферу року, що минає, та плани на прийдешнiй 2023-й теребовлянцi розповiли журналiстам.
Цьогорiч Теребовлянський музей-майстерню вiдвiдало бiльше 3-х тисяч українцiв. Це свiдчить про те, що навiть у час вiйни люди прагнуть розвиватися, дiзнаватися щось нове i цiкаве про Україну i побут наших землякiв у минулих столiттях.
Директор Теребовлянського музею-майстернi Ярослав Ярошевський каже, дивлячись на експонати музею, можна побачити, як жили i працювали люди 100-150 рокiв тому.
Музей не так давно вiдкрився пiсля реставрацiї i вже став однiєю з родзинок Теребовлi. Вiн сучасний, цiкавий та iнтерактивний.
– У нас з’явилися такi послуги як аудiоекскурсiя. Розповiдi записанi трьома мовами – українською, англiйською i польською. Вiдвiдувач може одягнути навушники i сам ходити музеєм та слухати екскурсiю. До деяких експонатiв є QR-коди, вiдсканувавши який можна прочитати бiльш детальну iнформацiю про експонат, – зазначив Ярослав Ярошевський.
У музеї можна не лише торкатися до деяких експонатiв, а й створювати власноруч сувенiри на згадку.
– Стараємося прислухатися до бажань дiтей, молодi та дорослих. Вдосконалюємо нашi майстер-класи. Найулюбленiшi для наших вiдвiдувачiв – миловарiння, вiтражний розпис скла, створення ляльки-мотанки, розпис екосумки. Регулярно придумуємо новi майстер-класи, – подiлилася екскурсовод Теребовлянського музею-майстернi Лiлiя Соха.
Успiшним цей рiк був i для вихованцiв Теребовлянської мистецької школи, у якiй навчається понад чотири сотнi дiтей. Цього року вони стали лауреатами багатьох всеукраїнських i мiжнародних конкурсiв.
– Коли почалося повномасштабне вторгнення, бiльшiсть конкурсiв було переведено в онлайн-формат. Нашi дiти брали участь також в мiжнародних конкурсах. Маємо дипломи з Францiї, Iспанiї, Туреччини. Стараємося розвиватися, попри нелегкi умови, бо дiти, молодь – майбутнє нашої держави, – наголосив директор Теребовлянської мистецької школи Володимир Каськiв.
У мистецькiй школi тривають ремонтнi роботи. Вже вiдремонтовано дах, створено музичних зал.
У нових реалiях працюють i бiблiотеки. Система публiчно-шкiльних бiблiотек ОТГ налiчує 14 книгозбiрень. Вiйна також внесла корективи у роботу бiблiотекарiв. Наразi вiдтермiнували ремонт Центральної теребовлянської бiблiотеки. Триває створення електронного каталогу книг i електронного читацького квитка. Окрiм цього, бiблiотекарi готують новий проект для дiтей, якi мають страхи через вiйну.
– Наш проект буде називатися «Кiмната терапiї iграшок». Ми збираємо iграшки вiд волонтерiв. Виперемо їх, покварцуємо, пiдготуємо i наша психологиня Марiя Ворончак буде працювати з кожною дитиною, яка прийде у кiмнату. Малеча вибере забавку собi до душi. Психологиня поспiлкується з дитиною та батьками, а iграшка стане «помагайликом» у важкi часи,– подiлилася планами директорка централiзованої системи публiчно-шкiльних бiблiотек Теребовлянської громади Наталка Галицька.