На Тернопільщині вшанували пам’ять Героїв Крут
29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут — символ сміливості, свідомого вибору та відповідальності за власну державу. Саме цього дня у 1918 році відбувся бій під Крутами, в якому близько трьох сотень українських гімназистів, студентів, юнкерів та офіцерів стали проти багатотисячної радянської армії.
Як повідомляє Тернопільська ОДА, серед захисників України під Крутами були й вихідці з Тернопільщини — Микола Лизогуб та Левко Лукасевич.
Микола Лизогуб походив із села Горинка Кременецького району. Левко Лукасевич мав тісний родинний зв’язок із краєм — його дідусь проживав у селі Мшанець Теребовлянської громади, де майбутній герой часто бував.
У День пам’яті Героїв Крут начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Тарас Пастух разом із начальником Кременецької районної військової адміністрації Віталієм Кудлаком та головою Кременецької громади Андрієм Смаглюком вшанували полеглих захисників і поклали квіти до пам’ятного знаку в селі Горинка.
Подвиг Героїв Крут дав Українській Народній Республіці час і можливість заявити про себе на міжнародній арені, укласти важливі міжнародні угоди та здобути підтримку світу. Сьогодні ці події мають особливе звучання — Україна знову змушена боронити свою свободу від агресора.
“Ми вдячні всім, хто нині захищає незалежність і територіальну цілісність України. Вічна пам’ять героям, які віддали життя за свою державу”.











