На Тернопільщині у музеї-майстерні друкують запчастини для ЗСУ
У музеї-майстерні на Тернопільщині друкують запчастини для ЗСУ. Вони допомагають волонтерам з Теребовлі, які складають дрони, а також приєдналися до ініціативи “ДрукАрмія”. Про це Суспільному розповів директор установи Ярослав Ярошевський.
За його словами, кошти на пластик для деталей збирають під час екскурсій та майстеркласів.
“У нас є дерева, які є улюбленими для наших гостей, особливо дітей. Бо саме в цьому дереві живе наша музейна фея і виконує дитячі бажання. Деякі діти для того, щоб задобрити нашу примхливу музейну фею, кидають туди гроші. І загадують бажання. Зараз є понад дві тисячі гривень. З’явилась така ідея, щоб ці гроші використати для чогось корисного, бо мрія в нас зараз одна велика. Для того, щоб Україна перемогла, ми повинні прикладати зусилля. За ці кошти, які діти кидають всередину, в дерево, ми купили за них пластик для того, щоб друкувати різні деталі на 3D-принтері. Тут знаходиться наша друкарня, ось пластик, який ми використовуємо для того, щоб друкувати деталі. За допомогою комп’ютерної програми запрограмовується 3D-принтер і на ньому друкуються потрібні деталі”, — говорить екскурсоводка Лілія Соха.
Директор музею Ярослав Ярошевський розповідає, що один такий моток пластику коштує від 450 гривень. За його словами, 3D-принтер працівники купили за власні кошти. На обладнання зараз ціни стартують від 10 тисяч гривень. Друкують тримачі для антен та акумуляторів дронів, їх виходить майже по 30 штук на місяць. Ці деталі передають волонтерам.
“Зараз кожен має робити щось, що допоможе наблизити перемогу України. За ініціативою працівників музею в нас з’явився 3D-принтер. На ньому ми друкуємо інструменти для музею і також долучаємося до акцій, які допомагають Збройним силам України”.
Друк кожної партії деталей займає від чотирьох годин, каже Ярослав Ярошевський. За його словами, також приєднались до всеукраїнської ініціативи “ДрукАрмія”. Для них друкують зокрема захисні ковпачки на дула автоматів. Очільник ініціативи з псевдо “Майор Чорнобаєв” розповів, як працює проєкт:
“Все дуже просто. Ви реєструєтесь на сайті, заходите в розділ “Школа”, там є стаття, яка називається “Принтер, з якого варто почати”, обираєте принтер на ваш бюджет, купуєте його, додаєте його в систему і система дає вам завдання, які треба надрукувати. Вам нічого не треба моделювати, вам не треба розбиратись в цих технологіях, ви просто берете файл, вказуєте технічні параметри, які ви бачите на сторінці і ваш принтер сам друкує, не треба біля нього стояти. Через 10 годин ви підходите до принтера, знімаєте надруковану модельку, натискаєте “надрукувати ще раз” і так допоки не надрукуєте всю партію. 3D- принтер наразі єдиний шлях виготовлення 500 різноманітних виробів для фронту, їх нічим замінити. Або ми це надрукуємо, або цього просто не буде у наших з вами захисників”.