На Тернопільщині навчатимуть операторів дронів та малих безпілотних літальних апартів
На Тернопiльщинi вiдкрився другий в Українi навчальний центр з операторiв дронiв та малих безпiлотних лiтальних апартiв.
Вiйськовi, котрi зголошуються пройти такий курс, навчаються як правильно працювати з лiтальними апаратами, як проводити аеророзвiдку над ворогом, а також як швидко заховати дрон, щоб його не могли захопити. Бiйцi проходять навчання в польових умовах, максимально наближених до умов вiйни.
Бiйцi, якi зараз навчаються управляти дронами не багатослiвнi i просять не показувати їхнi обличчя. Тренуються в лiсах навколо Тернополя. Їх iнструктор на псевдо “Доцент” розповiдає, що навчити керувати дроном можна будь-кого.
“Треба мати базовi знання з фiзики, розумiти принципи керування, топографiї та багато iнших таких специфiчних галузей, решта в принципi ми навчаємо. Навчаємо i за якими програмами працювати, i як керувати, i як органiзовувати маршрут i виконання задач”, — пояснює “Доцент”.
“Доцент” сам з Тернополя, ранiше розробляв та виготовляв безпiлотники, навчав iнших людей лiтати на квадрокоптерах. Пiсля 24 лютого залишив роботу i пiшов добровольцем в бригаду територiальної оборони. Зараз навчає вiйськових основних навикiв управлiння “пташками”.
Школу операторiв дронiв вiдкрили за iнiцiативи волонтерiв. Спочатку тернополяни викупляли за кордоном квадрокоптери i передавали бiйцям на передову. Пiзнiше виникла iдея навчати бiйцiв в тилу, де менше ризикiв втратити прилад, каже волонтерка Юлiя Мамчак.
Стати пiлотом дрона може будь-який вiйськовий, основне треба мати дозвiл вiд командира вiйськової частини. У школi також навчають керувати малими лiтаками. Специфiка тут iнша – адже якщо дрон можна запустити iз будь-якого мiсця, то до керування БПЛА — зовсiм iншi вимоги. Деталi — в сюжеті Т1: