На березі Тернопільського cтаву в липні почнуть встановлювати фонтани
Три місяці спеціалісти досліджували стан води в головній водоймі Тернополя. Як виявилось, у ставі дуже високий вміст аміаку, а ще такі понаднормова кількість таких токсичних металів, як свинець і кадмій.
Усі токсичні речовини в себе вбирає намул, котрий в окремих місцях становить від одного до двох з половиною метрів товщини. Професор Василь Грубінко пояснює, що на зиму все осідає на дно, а в теплу пору, коли активізуються живі істоти, намул з токсинами підіймається на поверхню.
Взимку у воді багато кисню, а влітку мало, тому все задихається і гине. Оскільки встановили, що став лужний, його необхідно якнайшвидше окиснити.
Окрім цього, є перевищення по вмісту натрію. Фахівці припускають, що він міг потрапити у воду разом із сіллю, якою взимку посипали лід та сніг. Є ділянки, де вміст натрію більший в 20 разів від допустимої норми.
У відкладах на дні виявили перевищення у десятки і сотні разів по кобальту, міді, цинку, кадмію, свинцю. Невтішна новина, що у всіх проаналізованих точках виявили перевищення вмісту нафтопродуктів у 25-30 разів . Найбільше їх потрапляє у водойму зі стоків вулиці Руської.
Аби почистити став будуть проводити аерацію – насичення води киснем. Для цього встановлять систему фонтанів вздовж берега. Вже в липні розпочнуть роботу в цьому напрямку. Всього збираються поставити близько 500 фонтанів. Пише “Реально”