Мешканцям Білецької ОТГ – наболіло!
Наприкінці минулого тижня мешканці Білецької громади зібралися на протестувальний флешмоб. Під гаслом «Наболіло!» люди висловлювали свої претензії місцевій владі. Найбільше критики дісталося голові Білецької громади Дмитру Малику.
Місцеві мешканці, які зібралися біля сільської ради перед початком чергової сесії, дорікали голові, що той не хоче або ж не вміє працювати з людьми, принижує їхню гідність, а з депутатським корпусом постійно конфліктує та не вирішує нагальних проблем, які є у Білецькій громаді.
– Чинний голова, приміром, не вирішує проблему транспортних перевезень. А важливі питання на сесіях, як і звернення депутатів, просто ігнорує. Це зовсім не сприяє розвитку громади. Ще в лютому 2019 року ми зібрали 120 підписів пенсіонерів та пільгових верств населення і прийшли з ними до Дмитра Малика, щоб орган місцевого самоврядування забезпечив їх пільговим проїздом, як це прописано у законі. Були тривалі дискусії, навіть виділили певну суму для перевізника. Але в розрахунках, на наш погляд, був удвічі завищений тариф. А це ж наші з вами бюджетні гроші! З людьми наш голова не вміє і не може співпрацювати, а лише принижує людську гідність тих мешканців, які намагаються добитися своїх прав, – розповіла мешканка села Плотичі Білецької ОТГ Людмила Спас.
Жінка також дивується і не може зрозуміти, навіщо «роздули» штат сільської ради, коли реальної роботи не видно. Мешканці ОТГ дорікнули голові, навіщо йому інспектор у бухгалтерії, яка, окрім того, що не має відповідної освіти, у березні цього року до 2 900 гривень зарплати отримала ще й 19 тисяч гривень (!) премії.
Були претензії до голови і щодо дискримінації людей, які працюють у сільській раді, яких голова поділив на «своїх» і «чужих».
– Особисто від нас лунали заклики до Дмитра Васильовича робити все в законний спосіб. А що ми маємо сьогодні? Подивіться: одній премія шість тисяч гривень, іншій, яка не так голосує на сесії, – три. Ось тепер ми з цим і боремося, – обурюється депутат Білецької сільської ради Зоя Пелешок.
На сьогодні у сільській раді працюють здебільшого люди старшого покоління, які мало цікавляться проблемами й потребами молоді.
– Особисто мені наболіло те, що в Білецькій ОТГ не чують молодих людей, ігнорують їх у будь-яких проявах, – каже учасниця ініціативної групи молодіжної ради Білецької громади, жителька села Плотичі Вікторія Кошляк. – Навіть при ухваленні статуту молодіжної ради під надуманими приводами його не ухвалили, щоби не допустити молодь до роботи у Білецькій сільраді. Особисто мені Дмитро Малик сказав, що «ваше завдання тут – розвалити громаду, і ви мені заважаєте працювати». У мене запитання до Дмитра Васильовича: чим же я заважаю, якщо тут живу і хочу тільки кращого?
Не подобається людям і те, що голова громади присвоює собі заслуги, до яких він не причетний.
– У листопаді 2019 року ініціативна група звернулися в Службу автомобільних доріг у Тернопільській області, щоби нам облаштували зупинку, встановили світлофор біля «Молодої гвардії», зробили пішохідну доріжку та огорожу. До нас прислухалися, роботи частково вже виконані, решта – на завершальній стадії. Але це не заслуга Дмитра Малика, як він усюди говорить. Давайте, людоньки, любити правду! – заявила жителька села Біла Любов Бабій.
Мешканці Білецької громади хочуть бачити її розвиток, як це відбувається у їхніх сусідів.
– Важко зрозуміти дії або, правильніше сказати, бездіяльність Дмитра Малика, який у розпал коронавірусної інфекції не реєструє автомашини, які держава передала для лікарів. І це в той час, коли 18 із 25 місцевих депутатів звернулися до голови з проханням оформити їх у найкоротші терміни, – говорить депутат Тернопільської обласної ради Богдан Яциковський.
Того ж дня на 29-ій сесії Білецької сільської ради депутатам було запропоновано порядок денний, який у більшості обранців викликав обурення. Річ у тім, що окремим блоком ішли земельні питання, які не містили інформації ані по земельних ділянках, які мали б надаватись у користування, ані по суб’єктах, кому вони заплановані для виділення. Якщо б такий порядок денний був проголосований та підтриманий депутатським корпусом, то згодом у рішення можна було б дописати що завгодно – до прикладу, інші прізвища чи зовсім інші земельні ділянки.
Отож мешканцям Білецької громади серйозно наболіло. Учасники флешмобу перед адмінбудівлею сільради розгорнули декілька плакатів із красномовними написами: «Малик, ОТГ не є приватна власність», «Малик ігнорує виконання рішень сесії», «Вимагаємо перерахунку заробітних плат та преміювання апарату Білецької сільради», «Малик не дозволяє пільгового проїзду для людей», «Вимагаємо негайної реєстрації медичних автомобілів». Попереду – місцеві вибори, і така «любов» виборців – це великий червоний сигнал для тих, хто не виправдав їхньої довіри.