Качана каша: у Вишнівці навчали готувати давню обрядову страву
У Вишнівецькому професійному ліцеї провели майстерклас із приготування качаної каші. Це обрядова страва, яка належить до нематеріальної культурної спадщини України, – написали на сторінці навчального закладу в мережі Facebook.
Качану кашу здавна готували господині Диканського та Зіньківського районів Полтавщини.
На майстеркласі її вчилися готувати учні Залісецького ліцею імені Андрія Чабана.
“Майстер-клас із приготування вихопили буквально з-під рук. Кашу не тільки качали, а й їли! Отож, не вірите нам – спитайте в дітей, чи було смачно. Качана каша – страва, яка вимагає світлих думок, доброго серця та хорошої нервової системи, адже 88 раз загорнути кожну пшонину в кожушок з суміші яєць та борошна, зможе далеко не кожна жінка”, – йдеться у повідомленні.
Організатори майстеркласу розповіли, що цю кашу треба “качати” не менше трьох годин.
“Варити страву треба понад дві години. Обов’язково в мисці, яку більшість господинь давно вже винесли на горище. Ну або в курник. Одним словом, це каша, яку ви 99,9 % ще не куштували в своєму житті. А направду варто, бо смак качаної каші дивовижний. І якщо не знати, що лежить в основі її приготування, то скоріш за все на вас чекає ще той квест з відгадування інгредієнтів”, – йдеться у дописі коледжу.
Раніше ми писали «Гречані вареники» – чи увійде страва з Тернопільщини в перелік нематеріальної культурної спадщини України