Інвентаризацію земель плануть провеси у Тернополі: що це означає для мешканців міста
У центральнiй i центрально-схiднiй частинi Тернополя проведуть iнвентаризацiю земель. Вiдповiднi рiшення прийняли на двадцять третiй сесiї мiськради.
Iнвентаризацiя земель – це перевiрка земель i документальне пiдтвердження факту її наявностi та стану, – пояснив Вiктор Кiбляр, начальник вiддiлу земельних ресурсiв.
Проводиться вона на пiдставi рiшень мiської ради у вiдповiдностi до вимог та норм Порядку проведення iнвентаризацiї затверджених Постановою кабмiну вiд 5 червня 2019 року. Також вiдповiдно до закону «Про землеустрiй» iнвентаризацiя земель проводиться з метою встановлення розташування земельних дiлянок, їх меж, розмiрiв, правового статусу, виявлення земель, якi використовуються нерацiонально або не за цiльовим призначенням, визначається кiлькiсний та якiсний стан земельних дiлянок.
Одним рiшенням депутати затвердили технiчну документацiю iз землеустрою щодо iнвентаризацiї земель загальною площею 401,40 гектара. Також управлiнню житлово-комунального господарства, благоустрою та екологiї надали в постiйне користування дiлянку площею 6,35 гектара для обслуговування та утримання пам’ятки садово-паркового мистецтва мiсцевого значення парку «Старий Парк», обмежену вулицями Євгена Петрушевича, Михайла Коцюбинського, Романа Шухевича, Веселою.
Матерiали проведеної iнвентаризацiї земельних дiлянок будуть використовувати при розглядi питань благоустрою, озеленення; проведеннi реконструкцiї та ремонту об’єктiв житлового та iншого призначення; формуваннi прибудинкових територiй; справляннi плати за користування землею.
Отриману iнформацiю внесуть до Державного земельного кадастру про земельнi дiлянки комунальної власностi та проведуть державну реєстрацiю земельних дiлянок права комунальної власностi територiальної громади.
Другим прийнятим рiшенням дали дозвiл на розроблення технiчної документацiї iз землеустрою щодо iнвентаризацiї земель на трьох територiях. Перша – орiєнтовною площею 500 гектарiв вздовж межi Тернополя, що межують iз вулицями: Богдана Хмельницького, Соломiї Крушельницької, Замкова, Руська, Старий подiл, Торговиця, Оболоня, Софiї Стадникової, Бiлогiрська, Гайова, Василя Костянтина Острозького, проспектом Степана Бандери. Друга – орiєнтовною площею 20 гектарiв в центральнiй частинi мiста Тернополя, що межують iз вулицями: Богдана Хмельницького, Качали, Юлiуша Словацького, Михайла Грушевського, Петра Конашевича Сагайдачного, Руська, бульвар Тараса Шевченка, Миколая Коперника, Вячеслава Чорновола, Iвана Франка. Третя – орiєнтовною площею 40 гектарiв в пiвденно-центральнiй частинi мiста Тернополя, що межують iз вулицею Микулинецькою, проїздом з Микулинецької на Подiльську та вулицею Подiльською.
Суб’єкти господарювання, якi мають в користуваннi земельнi дiлянки в межах територiї на якiй пропонується провести iнвентаризацiю земель, повиннi забезпечувати доступ до об’єктiв iнвентаризацiї та надавати виконавцю робiт iнформацiю стосовно документiв, що посвiдчують право користування чи власностi на земельнi дiлянки.
Технiчну документацiю iз землеустрою щодо iнвентаризацiї земель, якi перебувають у користуваннi чи власностi землекористувачi замовлятимуть за власнi кошти. А для дiлянок не наданих у користування та не переданих у власнiсть мiста, документацiю замовлятиме мiська рада за кошти бюджету громади.