Інтерактивно-розвивальна кімната “Смайлик-ТНПУ” – гордість факультету педагогіки та психології
Вступна кампанiя для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже за мiсяць, 1 липня, реєстрацiєю е-кабiнетiв. Щоб абiтурiєнти могли правильно вибрати собi майбутню професiю наш сайт публiкуватиме одну iсторiю факультету Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iм. Володимира Гнатюка. Кожна стаття мiститиме всю iнформацiю про конкретний факультет, з цiкавими вiдео i фото зi студентського життя.
Факультет педагогiки та психологiї
Факультет педагогiки i психологiї був створений у 2001 роцi. Це один iз найбiльших факультетiв Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iменi Володимира Гнатюка, де навчається понад 1200 здобувачiв вищої освiти, аспiрантiв та докторантiв.
Серед професорсько-викладацького складу 20 докторiв педагогiчних i психологiчних наук, професорiв, 54 кандидати наук, доценти.
Сьогоднi на факультетi готують фахiвцiв за такими освiтнiми програмами:
- – Дошкiльна освiта (спецiалiзацiя “Початкова освiта”/”Англiйська мова”) (бакалаврат/ магiстратура);
- – Початкова освiта (спецiалiзацiя “Дошкiльна освiта”/”Англiйська мова”) (бакалаврат/магiстратура);
- – Психологiя (бакалаврат/магiстратура);
- – Психологiя бiзнесу i управлiння (бакалаврат/магiстратура);
- – Психологiя конфлiкту та практична медiацiя (магiстратура);
- – Логопедiя. (бакалаврат);
- – Соцiальна робота (бакалаврат/ (Соцiальне адмiнiстрування у громадi) магiстратура);
- – Соцiальна педагогiка (магiстратура);
- – Спецiальна освiта (Iнклюзивна освiта) (магiстратура);
Менеджмент. Управлiння навчальним закладом (магiстратура).
Аби пiдвищити свої професiйнi компетентностi є додатковi можливостi навчання на факультетi:
- – програми подвiйних дипломiв з Вищою лiнгвiстичною школою в Ченстоховi (Польща), з Унiверситетом Humanitas в Сосновцi, з Гуманiтарно-природничим унiверситетом iменi Яна Длугоша в Ченстоховi (Польща);
- – програми студентської академiчної мобiльностi, тiсна спiвпраця з Вустерським унiверситетом (Велика Британiя);
- – пiтчинг проєктiв активних громадян ТНПУ та областi вiд Британської Ради;
- – гостьовi лекцiї провiдних учених України та зарубiжжя;
- – дуальна та iндивiдуальна форми навчання;
- – тренiнги, форуми, конференцiї з актуальних питань освiти.
Найкращi випускники факультету мають можливiсть навчатися в аспiрантурi та докторантурi, захищати дисертацiї та працювати викладачами на рiдному факультетi, де мiсце знайдеться кожному. Окрiм того, матерiально-технiчне забезпечення факультету має сучасний рiвень та спрямоване на розвиток особистiсних та професiйних iнтересiв здобувачiв, спiвпрацю мiж викладачами та студентами.
Гордiстю ФПП є дитяча iнтерактивно-розвивальна кiмната “Смайлик-ТНПУ”, яку щоразу поповнюють новими пiдручними матерiалами для розвитку дiтей.
Також на факультетi функцiонує центр гендерних студiй, соцiально-психологiчна служба, науково-дослiдна лабораторiя шкiльного пiдручника, центр професiйного розвитку та лiдерства, творча лабораторiя початкової та дошкiльної освiти “НУШiвський центр”, центр педагогiчного консалтингу, центр освiтнiх та психологiчних iнтерактивних технологiй тощо.
Пiдтвердженням цiкавого та насиченого життя факультету ТНПУ слугує вiдео на ютуб-каналi:
Абiтурiєнтiв ТНПУ проживанням в гуртожитках забезпечують 100-вiдсотково.
Здобувачi вищої освiти факультету є переможцями Всеукраїнських олiмпiад i конкурсiв, спiкерами конференцiй та форумiв, стипендiатами програм Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України. Також студенти беруть участь у зустрiчах iз вiдомими людьми у «Клубi успiшних людей ТНПУ», спортивних секцiях, Клубi настiльних iгор ФПП.
Важливо, що студентська молодь ефективно займається не лише пiд час освiтньо-наукового процесу, але й на практиках, у подорожах i екскурсiях.
Випускники факультету педагогiки та психологiї – вiдомi вихователi ЗДО, вчителi початкових класiв ЗЗСО, управлiнцi навчальних закладiв, психологи, соцiальнi працiвники, логопеди, фахiвцi iнклюзивної освiти тощо.
Серед випускникiв ФПП заслуженi вчителi України, народнi та заслуженi артисти України, директори освiтнiх закладiв (Остапчук, Добровольська, Вавринiв), вчителi-методисти, автори пiдручникiв та посiбникiв (Жаркова, Гладюк).
Ранiше повідомляли, що Факультет мистецтв ТНПУ вже 30 рокiв готує митцiв Тернопiльщини та України.