Харчування взимку: поради тернопільських лікарів
У холодну пору року людина потребує більше ситної й калорійної їжі. Це додає енергії, аби зігрітися і забезпечити повноцінну роботу організму. Лікарі Тернопільського обласного лабораторного центру контролю і профілактики хвороб зауважують, що восени і взимку важливо в жодному разі не допускати відчуття голоду. Тому, треба регулярно вживати їжу при першому бажанні поїсти, бо під час голоду посилюється сонливість і слабкість.
Медики наголошують, що взимку обов’язково вживати теплу їжу, якщо немає такої можливості, то запивати її теплим напоєм, наприклад, водою з імбиром і лимоном.
“Взимку збільшується потреба в білку – це риба, яйця, молочні продукти, птиця, нежирні сорти м’яса. Покрити дефіцит білка можуть і бобові, цільнозерновий хліб. Вітамін С не виробляється в організмі, тому треба забезпечити його регулярне надходження ззовні. Восени й узимку варто їсти цитрусові, ківі, квашені овочі. Складні вуглеводи повинні бути в осінньо-зимовому раціоні, вони додають енергії та відчуття ситості. Це цільнозерновий хліб, макарони із твердих сортів, крупи. Жири беруть участь в обміні гормонів, роботі імунітету, вони важливі цілий рік, але особливо в холодну пору. Одержати їх можна з рослинної олії, яєць, горіхів, авокадо, насіння. Вони збільшують стійкість слизової оболонки бронхів і легень перед інфекціями. Потреба в рідині – близько 30 мілілітрів на 1 кілограм маси тіла: враховуйте рідину в супах, напоях, а нестачу компенсуйте водою. Важливо, щоб вона була теплою”, – наголошують лікарі.
Раніше ми писали про ТОП-5 продуктів для підтримки імунітету.