Факультет мистецтв ТНПУ вже 30 років готує митців Тернопільщини та України
Вступна кампанiя для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже за мiсяць, 1 липня, реєстрацiєю е-кабiнетiв. Щоб абiтурiєнти могли правильно вибрати собi майбутню професiю наш сайт публiкуватиме одну iсторiю факультету Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iм. Володимира Гнатюка. Кожна стаття мiститиме всю iнформацiю про конкретний факультет, з цiкавими вiдео i фото зi студентського життя.
Отже, розпочинаємо.
Факультет мистецтв
Iсторiя факультету бере свiй початок з вересня 1993 року, коли на базi спецiальностi “Музична педагогiка та виховання” створили музично-педагогiчний факультет, який з 2005 року реорганiзували у факультет мистецтв.
Сьогоднi там готують фахiвцiв за двома рiвнями вищої освiти (бакалавр i магiстр) за такими освiтнiми програмами:
- Середня освiта (Образотворче мистецтво);
- Середня освiта (Музичне мистецтво);
- Фотомистецтво та вiзуальнi практики;
- Дизайн середовища;
- Графiчний дизайн;
- Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрацiя;
- Музичне мистецтво;
- Акторське мистецтво;
- Режисура iвент-проєктiв;
- Хореографiя.
Освiтня програма “Музичне мистецтво” передбачає пiдготовку фахiвцiв за третiм освiтньо-науковим рiвнем вищої освiти.
На базi диплома фахового молодшого бакалавра (ОКР “Молодшого спецiалiста”) студенти навчаються за скороченим термiном.
Головнi напрямки науково-творчої роботи на факультетi зосередженi на мистецькiй освiтi, музичнiй педагогiцi, музичнiй фольклористицi, художньо-естетичному розвитку молодi, музикознавствi та мистецтвознавствi.
За науково-творчим рiвнем факультету мистецтв закрiплене перiодичне фахове видання “Мистецтвознавство: традицiї i новаторство”, де публiкують матерiали наукових дослiджень викладачiв, аспiрантiв, докторантiв факультету та iнших мистецьких навчальних закладiв України та зарубiжжя.
Також на факультетi функцiонують науково-дослiднi лабораторiї “Духовного становлення творчої особистостi» та «Етнокультура Захiдного Подiлля i сумiжних земель”, на базi яких розробляють науково-дослiднi теми мистецького спрямування.
Факультет мистецтв спiвпрацює з рiзними унiверситетами-партнерами, а саме:
- Нацiональним педагогiчним унiверситетом iменi Михайла Драгоманова;
- Вiнницьким державним педагогiчним унiверситетом iменi Михайла Коцюбинського;
- Прикарпатським нацiональним унiверситетом iменi Василя Стефаника;
- Кам’янець-Подiльським нацiональним унiверситетом iменi Iвана Огiєнка;
- Iнститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнологiї iменi Максима Рильського НАН України;
- Харкiвською академiєю мистецтв;
- Дрогобицьким державним педагогiчним унiверситетом iменi Iвана Франка.
Для отримання подвiйних дипломiв, факультет мистецтв спiвпрацює з гуманiтарно-природничим унiверситетом iменi Яна Длугоша в Ченстоховi (Польща).
Вiдрадно, що за останнi роки викладачами факультету мистецтв було опублiковано 4 монографiї, 12 навчальних посiбникiв, 2 пiдручники, бiльше двохсот наукових статей у фахових виданнях, а також були органiзаторами Всеукраїнських та Мiжнародних конференцiй.
Життя на факультетi мистецтв не буває одноманiтним, адже здобувачi вищої освiти беруть активну участь в науково-дослiднiй та творчо-виконавськiй роботi, долучаються до рiзноманiтних заходiв, якi вiдбуваються в ТНПУ, Тернополi та областi. А найкращi студенти стають призерами та переможцями Всеукраїнських i Мiжнародних олiмпiад та конкурсiв з музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, дизайну, художнього слова, хореографiї.