Експерти пояснили причину загибелі риби в тернопільському ставі
У воді бракувало головного
Днями, пiсля сильних злив, у Тернопiльському ставi (навколо острiвця «Чайка») виявлено факт загибелi риби.
Над встановленням причин на мiсцi працювали правоохороннi органи, представники Державної екологiчної iнспекцiї, Тернопiльдержрибоохорони та Держпродспоживслужби.
Як розповiдає директор КП «Об’єднання паркiв культури i вiдпочинку мiста Тернополя» Микола Ткач, за попереднiми даними, загибель риби спричинила нестача кисню у водоймi, оскiльки температура зовнiшнього повiтря була високою тривалий час. Працiвники комунального пiдприємства проводять збiр загиблої риби.
Попередньо представники Держпродспоживслужби здiйснили вiдбiр проб води. Згiдно експертного висновку, наданого лабораторiєю Держпродспоживслужби, пiдтверджено недостатню кiлькiсть розчиненого кисню у водi.
До слова, розчинений у водi кисень витрачається на дихання тварин й окислення органiчних речовин. При низькiй концентрацiї розчиненого у водi кисню виникає замор риби, яка гине вiд задухи. Вода з поверхневих джерел завжди в тiй чи iншiй мiрi насичена киснем, рiвень якого в першу чергу залежить вiд температури зовнiшнього повiтря.