Дає сухим деревам “друге життя”: виставка різьби по дереву
Виставку рiзьби по дереву та коренепластики «Друге життя» вiдкрили у Тернопiльському обласному художньому музеї. Автор представлених робiт – Вiктор Боркута – майстер народних художнiх промислiв з Чорткова.
Це вже друга його персональна виставка в обласному центрi. Ранiше свої роботи вiн презентував у Тернопiльському обласному краєзнавчому музеї, в рiдному Чортковi, Теребовлi.
– Дана виставка є великою i ретроспективною, на нiй представлено 89 творiв – як раннiх з 1990 – 2000-х рокiв, так i зовсiм нових, тематика яких пов’язана з подiями, якi зараз вiдбуваються в Українi, – розповiла Ольга Ваврик – заступник директора ТОХМ. – Суть творчого методу Вiктора Боркути закодована у назвi виставки «Друге життя», адже автор перетворює на витвори мистецтва стовбури дерев, гiлки, трухлявi пеньки, корiння, камiння. Завдяки уявi, образному мисленню та мистецькому баченню художника вiдбувається метаморфоза – з природних матерiалiв постають образи тварин, людей i навiть святих та янголiв. Природа у творчостi Вiктора Боркути є спiвавтором та джерелом натхнення. Автор намагається у своїх творах передати її красу, велич, силу. В кожнiй композицiї вiдчувається енергетика митця, також дух лiсу, води, неба. Велике значення у народженнi композицiй має iнтуїцiя i спостережливiсть митця, якi пiдказують йому шлях у творчостi.
Ольга Ваврик також вiдзначила, що споглядаючи твори Вiктора Боркути, мимоволi згадується нинi покiйний залужений майстер народної творчостi України Iван Мердак, який лишив по собi великий творчий спадок. Вiктор Боркута – подiбний митець – фiлософ, який веде нас у свiй образний свiт, багатий рiзноманiттям емоцiй i тем.
Незважаючи на те, що виставка персональна, рiзб’яр надав можливiсть показати на нiй твори Ольги Бiленко – мисткинi з Києва, яка на час вiйни знайшла тимчасовий прихисток у Чортковi. Також представив репродукцiї творiв чорткiвчанина Степана Шевчука.
Виставка «Друге життя» триватиме у музеї до 31 липня 2022 року.