Чому в центрі Тернополя майже не вимикають світло – пояснюють в “Тернопільобленерго”
Енергосистема України переживає складнi часи. Постiйнi ракетнi обстрiли призводять до нових руйнувань та провокують аварiї. Через це по всiй країнi щодня вимикають свiтло. Тернопiль – не виключення.
Як це вiдбувається у нашiй областi в iнтерв’ю тижневику “Номер один” розповiв в. о. голови правлiння-генеральний директор ВАТ “Тернопiльобленерго” Iгор Юхимець.
За його словами, на Тернопiльщинi дiють аварiйнi або екстренi та погодиннi або стабiлiзацiйнi вiдключення.
Аварiйнi або екстренi вiдключення – найбiльшi непередбачуванi, оскiльки команду на поновлення енергiї дає диспетчер НЕК “Укренерго”, тому у таких випадках тривалiсть знеструмлення спрогнозувати неможливо. В деяких випадках електропостачання може не бути до 10 годин.
Погодиннi або стабiлiзацiйнi вiдключення допомагають забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварiй i тривають близько 4 годин. Графiк погодинних вiдключень застосовують у випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацiю в об’єднанiй енергетичнiй системi України. Вiн розмiщений на сайтi оператора системи розподiлу.
Iгор Юхимець пояснив, чому в графiках планових вiдключень практично немає центру, лише спальнi райони мiста.
“У Тернополi через центральну частину мiста проходить багато лiнiй, до яких приєднаннi об’єкти критичної iнфраструктури або ж вони є резервними лiнiями живленнями для цих об’єктiв. Тому такi лiнiї не пiдпадають пiд графiки вимкнень.
Також не пiдпадають пiд дiю графiкiв лiнiї електропередавання, що живлять диспетчерськi пункти електромереж та пристрої електромережi, якi забезпечують технологiчну безпеку управлiння рухом залiзничного транспорту, повiтряного транспорту, що забезпечують їх оперативний зв’язок, радiорелейнi лiнiї, антеннi пристрої, електромережi, що забезпечують технологiчну безпеку управлiння рухом на залiзничному та повiтряному транспортi”, – розповiв гендиректор “Тернопiльобленерго”.
Iнколи пiд час планових вiдключень свiтло з’являється iз запiзненням. Енергетик пояснює, що це пов’язано з оголошенням повiтряної тривоги. Працiвники компанiї не можуть перебувати на енергооб’єктах, коли є загроза ракетних ударiв.