Чекала понад три роки: Жительці Бучача успішно пересадили печінку
Спеціалісти Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова успішно виконали пересадку печінки жінці з невиліковним захворюванням жовчних проток.

30-річна Марія Бейко з Бучача отримала шанс на нове життя після трансплантації печінки. Жінці, у якої діагностували невиліковне захворювання жовчних проток, пересадили донорський орган у Першому медичному об’єднанні Львова. Про успішно проведену операцію повідомили на сторінці медзакладу.
Жінка дізналася про хворобу перед виходом з декрету.
– Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою, – розповідає жінка.
У Марії діагностували первинний біліарний холангіт – рідкісне аутоімунне захворювання, при якому імунна система помилково атакує власні жовчні протоки. Через це жовч не може нормально відтікати, що з часом призводить до серйозного та незворотного ушкодження печінки.
Лікарі пояснюють, захворювання невиліковне, і єдиним способом урятувати Марію була трансплантація печінки. Варто зазначити, що первинний біліарний холангіт є однією з найпоширеніших причин, через які пацієнтам потрібна пересадка печінки, поступаючись лише токсико-аліментарним ураженням та гепатитам.
– У лист очікування на донорський орган Марія стала в переддень повномасштабного вторгнення. І чекала понад три роки. Донора було дуже важко підібрати, позаяк пацієнтка має найбільш рідкісну групу крові – АВ (IV). Весь цей час жінка фактично жила в лікарнях на постійній медикаментозній підтримці, – йдеться у дописі Першого медоб’єднання Львова.
Марія отримала шанс на життя 7 червня. Того дня в ДТП загинув 16-річний підліток. Його родина, попри біль втрати, зважилася на надзвичайно важливий крок та погодилася на донорство органів. Завдяки їхньому рішенню вдалося врятувати трьох людей: двох дітей із тяжкою нирковою недостатністю та жінку з Бучача, яка потребувала пересадки печінки. У ніч з 7 на 8 червня медики успішно провели трансплантацію.
– Я взагалі не боялась, бо я знала, що я в надійних руках. Попри те, що лікарі молоді, вони всі професіонали своєї справи. Їм просто треба довіритися і все буде гаразд, – з вдячністю каже пацієнтка.
В лікарні кажуть: «Операція минула успішно. Донорський орган запрацював одразу».
Тепер жінка може бути вдома, поруч з найріднішими – 10-річною донечкою та коханим чоловіком.
Фото: Перше медичне об’єднання Львова