Бронювання працівників від мобілізації: діятимуть нові правила
Із 28 лютого почнуть діяти нові правила бронювання працівників підприємствами критичної інфраструктури.
![тцк військові критичні підприємства бронювання](https://golos.te.ua/wp-content/uploads/2024/12/tczk-vijskovi-krytychni-pidpryyemstva-bronyuvannya.webp)
1 грудня почали діяти нові правила економічного бронювання від мобілізації. Компанії і підприємства, у яких строк дії про визнання їх критичності завершився 30 листопада, мають пройти перевірку на відповідність новим критеріям до 28 лютого 2025 року.
Тепер, щоб мати змогу бронювати працівників від мобілізації, підприємства мають відповідати двом обов’язковим критеріям і одному на вибір.
Моніторинг на відповідність цим критеріям буде відбуватися щомісячно.
Для отримання статусу “критичного” середня зарплата у підприємстві повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати. Зарплата саме того працівника, якого бронює підприємство має бути теж не менше 2,5 мінімальних зарплат.
Крім того, підприємство не повинно мати заборгованості зі сплати всіх податків.
Третій критерій компанія обирає самостійно з тих, які зазначені у постанові №76 або в регіональних чи галузевих критеріях.
Зазначимо, що бронювати військовозобов’язаних працівників можуть підприємства, які належать до однієї з категорій:
- органи державної влади або місцевого самоврядування;
- компанії, які мають державні замовлення в оборонній сфері;
- критично важливі підприємства для економіки чи життєдіяльності населення;
Нагадаємо, що з 1 грудня в Україні бронювання працівників критичних підприємстввідбувається виключно через портал Дія. З 22 січня до 1 березня 2025 року підприємства, які підтвердили свій статус критично важливих, можуть подавати списки на нове бронювання. Такі заяви будуть опрацьовувати протягом одного дня.
До слова, 24 грудня Кабмін продовжив на місяць термін дії бронювань, які були чинними станом на 19 грудня, через масштабну кібератаку на державні реєстри.
Зазначимо, що бронюванню може підлягати лише той військовозобов’язаний працівник критичного підприємства, який:
- уточнив облікові дані та перебуває на військовому обліку;
- не перебуває у розшуку;
- отримує офіційну зарплату розміром не менше 20 000 гривень.
Підприємства, які забезпечують потреби ЗСУ, можуть бронювати працівників не довше ніж на строк дії контракту із надання послуг для війська. Ті організації, які важливі для економіки, бронюватимуть працівників не довше, ніж на 12 місяців.