Авторський рецепт особливого хліба із сиром та оливками
Рецепт кулінарної майстрині із Сокаля відомий і далеко за межами України. Оксана Назар (Швайгер) проживає у Відні. Жінка створила кулінарну спільноту, де ділиться власними кулінарними секретами.
Отже, як готується та випікається незвичайний запашний хліб?
У мисці змішуємо 400 г просіяної пшеничної муки, 200 г цільнозернової пшеничної муки, 1/2 ст л цукру, 2 ч л солі, 2,5 ч л меленого кмину, 160 г потертого на середньому вічку тертки сиру Гауда, 120 г навпіл порізаних чорних оливок (металева доза) без кісточки, 35 г подрібненого насіння гарбуза. В окремій посуді змішуємо 400 мл теплої води, 25 г пресованих дріжджів 3 ст л оливкової олії.
Після чого до сухих інгредієнтів слід додати рідкі та замісити тісто. Перекласти тісто на посипану мукою дошку та підмісити, підсипавши 1 ст л муки.
Миску потрібно змазати олією, викласти сформовану кулю тіста, накрити рушничком. Поставити в попередньо розігріту до 30 градусів духовку на 1,5 години, щоб тісто підросло. За цей час на поготові тримаємо чавунну круглу форму, вистелюємо її папером для випічки. Коли тісто піднялося, на дошку підсипаємо муку, викладаємо тісто, притрушуємо зверху мукою.
Складаємо тісто з одного краю до центру, навпроти складеного краю теж до центру, справа до центру, зліва до центру – робимо форму подібну до конверта. Те ж саме треба повторити 3 рази і сформувати кулю. Покласти у форму, зробити візерунок і поставити в холодну духовку, на низ на решітку, накрити хліб зверху кришкою. Включити режим духовки верх-низ на температуру 220 градусів.
Хлібчик випікається 1 годину, в кого скоринка не зарум’яниться, потрібно зняти кришку і ще 5 хвилин без кришки пекти. Після випічки покласти хліб на решітку (без форми). Смакуйте хліб приблизно через 4 години.