Авіація противника уже на Бахмутському напрямку: ЗСУ не вистачає ППО
На Бахмутському напрямку Збройним силам надзвичайно важко. Противник перекинув туди основні зусилля, зокрема бронетехніку, живу силу та армійську авіацію.
Про це розповів Офіцер секції планування бригади «Рубіж», Майор НГУ Дмитро Кожубенко в фірі телеканалу «Еспресо».
– Обстріли ФАБами, КАБами здійснюються постійно. Росіяни обстрілюють не тільки житлові квартали, як зазвичай. За допомогою авіаційних бомб окупанти обстрілюють наші позиції в посадках, на полях. Вони їх використовують по всьому, що їм тільки заманеться. Після Авдіївки вони побачили, що знищення наших позицій – доволі дієвий спосіб. Після того їхній штурмовій піхоті не потрібно штурмувати з боєм. Можна просто зайти на позиції, зачистити, добити тих, хто залишився. ФАБ не залишає шансів нікому, якщо потрапляє на позиції, – повідомив Кожубенко.
Він також наголосив на проблемі, що за допомогою переносних зенітно-ракетних комплексів, знищити літак армійської авіації не так просто.
– Велика швидкість, і вони відстрілюють теплові ловушки. Дійсно, противник поводить себе дуже зухвало в плані авіації. Він дозволяє собі залітати в глибину нашої оборони, користуючись тим, що у нас недостатня кількість сил ППО та нашої авіації, яка може їм протидіяти, – додав майор НГУ.
За його словами, поки підтримки від західних партнерів не буде (мова про авіацію та ППО), простояти армії рф буде складно.
– Ми не можемо протидіяти авіації рф стрілецькою зброєю. Можемо лише пробувати збивати їхню авіацію наявними переносними зенітно-ракетними комплексами. Але знову ж таки, це доволі важка справа. Якщо гелікоптер, який являється не таким швидким, ми що можемо вразити, то армійська авіація це проблема. Гелікоптери зараз мало використовуються і працюють із недосяжних для нас дистанцій. Росіяни прекрасно розуміють, що вони являються більш вразливою ціллю, – резюмував Кожубенко.
До слова, військовий експерт Defence Express Іван Киричевський припускає, що ворожі війська розраховують на захоплення Бахмутського напрямку і вважають його трампліном для літнього наступу.