Андрій Опанасюк про волонтерство, індустріальний парк та вінницький аеропорт
Підприємець, волонтер, засновник першого індустріального парку у Вінниці, усе це про Андрія Опанасюка. Свій підприємницький шлях він розпочав 18 років тому, і за цей час має чимало здобутків. Проте на початку війни, Андрій Опанасюк, як і кожен свідомий українець, долучився до активної допомоги армії. Про це він розповідав в інтервʼю.
Волонтерство на початку війни й сьогодні
Андрій Опанасюк розповідає, що волонтерство за два роки повномасштабної війни дещо змінилося. У бійців трохи інші запити, тепер більша увага зосереджена на закупівлі техніки та дронів. Це найбільш «розхідний» матеріал на фронті.
«Я завжди кажу, що віник з багатьма гілочками зламати набагато важче, ніж одну гілку. Так само й у волонтерстві: якщо люди будуть згуртованіші, то і масштаби праці будуть набагато більші та ефективніші. Сьогодні зазвичай надаємо адресну допомогу», — каже підприємець.
Ламповий завод та індустріальний парк
Якщо на зорі своєї карʼєри Андрій Опанасюк розпочинав із виробництва бетону, то тепер він працює й в інших напрямках. Зокрема, Колишній промисловий гігант «Вінницький радіоламповий завод» завдяки підприємцю має шанс на відродження.
«Одна з ідей полягає в тому, щоб використати частину території для створення сухого порту. Інша ідея передбачає організацію екологічного виробництва будівельних матеріалів. «Ми плануємо відновити всю територію заводу протягом найближчих двох років. Якщо все вдасться, то Вінницький ламповий завод стане індустріальним парком», – розповідає Андрій Опанасюк.
У найближчих планах підприємця щодо заводу це ремонт покрівлі та фасаду, заміна вікон та відновлення залізничної гілки.
Про вінницький аеропорт
Ще до повномасштабного вторгнення був оголошений тендер на реконструкцію Вінницького аеропорту. Він складався з двох частин. Перша – це злітно-посадкова смуга, на яку припадало приблизно 50% всього бюджету. Друга частина – це сам термінал.
«Мені, як підприємцю, що займався постачанням цементу і розумів обсяги робіт, це було надзвичайно цікаво. Ми ретельно готувалися до тендеру, навіть заручився підтримкою іноземних партнерів, які пообіцяли надати необхідне устаткування, втім, тендер ми так і не виграли. Однак, якщо буде оголошено новий тендер, обов’язково візьмемо в ньому участь», – каже Андрій Опанасюк
Найімовірніше, Андрій не братиме участі у тендері з реконструкції термінала, оскільки це не його спеціалізація. Бетонні роботи та облаштування смуги — саме це його цікавить, і за що боровся першого разу. До викликів йому не звикати.