Алгоритм дій учасника НМТ в умовах повітряної тривоги
В умовах воєнного стану, коли повітряні тривоги стали нормою життя в Україні, важливо знати чіткі алгоритми дій в різних ситуаціях. Особливої уваги потребують масові заходи, такі як національне мультипредметне тестування (НМТ). Незважаючи на виклики воєнного часу, держава забезпечує безпечне проведення НМТ, розробивши детальні інструкції для учасників на випадок оголошення повітряної тривоги під час тестування. Про це пише ОСВІТА.UA.
Усі фахівці, які працюватимуть у тимчасових екзаменаційних центрах в Україні, дотримуватимуться чіткого алгоритму дій під час повітряної тривоги.
Оголошення тривоги до прибуття в екзаменаційний центр
Якщо повітряна тривога буде оголошена до прибуття учасника тестування в екзаменаційний центр, йому необхідно дочекатися до її завершення в безпечному місці.
Після завершення тривоги учасник має доїхати до екзаменаційного центру і взяти участь у тестуванні.
Якщо фахівці екзаменаційного центру ухвалять рішення про скасування проведення тестування в цей день, учаснику буде запропоновано скласти тест під час додаткової сесії НМТ.
Також неявка учасника на тестування через оголошення тривалої повітряної тривоги в регіоні вважатиметься поважною причиною для участі в додатковій сесії. У цьому випадку учасник НМТ не має надавати додаткових підтверджень пропуску тестування.
Для участі в тестуванні необхідно буде лише подати заяву про участь у додатковій сесії. Така можливість передбачена в персональному кабінеті учасника тестування.
Оголошення тривоги під час перебування в екзаменаційному центрі
Призупинення тестування
Під час повітряної тривоги тестування буде призупинено, це буде зроблено в спеціальному сервісі тестової програми.
При цьому час проходження оцінювання зупиниться, щоб в учасника НМТ була можливість після завершення повітряної тривоги та сигналу «Відбій» завершити оцінювання, продовживши його з тієї хвилини й того завдання, коли відбулося призупинення.
Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» та повернення до тестової аудиторії учасник продовжить працювати саме з тим варіантом завдань, над яким почав працювати до оголошення тривоги.
Однак така можливість буде доступна лише тим учасникам, під час оцінювання яких буде оголошена недовготривала тривога.
Довготривала тривога
Довготривалою тривогою в 2024 році вважається тривога, яка триває понад дві з половиною години.
Якщо тривога триватиме довше ніж 2,5 години, тестування не буде продовжене, а учасники отримають право взяти участь у НМТ під час додаткової сесії.
Також цей час стосується і кількох нетривалих тривог, які декілька разів оголошуються в певному регіоні.
Тобто цей час є сумарним часом перешкоди, яка виникла не з вини учасника тестування. Це може бути не лише тривога, а й відсутність електропостачання в тимчасовому екзаменаційному центрі
Пауза в НМТ. Перебування в укритті
Після оголошення сигналу тривоги учасники тестування разом з персоналом пункту тестування мають перейти в укриття.
Учасники НМТ можуть забрати особисті речі, що були залишені в спеціально відведеному місці перед початком тестування. Для цього вони мають бути компактно складені заздалегідь при здачі на зберігання.
Водночас користування засобами мобільного зв’язку або іншими гаджетами в укритті буде заборонено.
Учасники тестування зможуть спілкуватися між собою в укритті, але лише на теми, що не стосуються змісту завдань. За цим слідкуватимуть інструктори та персонал, який перебуватиме в укритті.
Подання заяв на участь у додатковій сесії
У випадку довготривалої тривоги після оголошення сигналу відбою учасники мають подати заяву щодо складання НМТ під час додаткової сесії.
Інструкцію про алгоритм дій у такому випадку надасть відповідальний за пункт тестування, а персонал пункту тестування забезпечить учасникам усю необхідну допомогу в оформленні заяви.
Ніяких додаткових документів, які мають підтвердити факт довготривалої тривоги та право на участь у додатковій сесії, учаснику не потрібно.
Важливо: заяви на участь у додатковій сесії необхідно подати одразу в пункті тестування. Водночас учасник НМТ має право також подати заяву самостійно протягом трьох робочих днів з дня складання іспиту.
Якщо і під час основної, і під час додаткової сесії буде оголошено тривогу, яка виявиться довготривалою, у такому випадку учасник після ухвалення рішення про завершення НМТ в екзаменаційному центрі має звернутися до відповідального працівника екзаменаційного центру. Такі питання будуть вирішуватись в індивідуальному порядку.