23 серпня минає рік відколи всю Україну сколихнула трагедія на Тернопільщині
23 серпня минає рік, коли не тільки Тернопільщину, а й всю Україну сколихнула трагічна звістка про загибель під час виконання службових обов’язків двох співробітників Борщівського відділення поліції 30-річного майора Олександра Рудика і 31-річного капітана Андрія Чернятинського.
Яким був рік після трагедії, ми запитали у керівника Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олександра Богомола.
-Смерть наших співробітників, – це той гіркий і трагічний урок, який змушує кожного, хто пов’язав своє життя з поліцією, щомиті пам’ятати, наскільки небезпечною є наша професія. Тернопільщина втратила двох поліцейських, а загалом в Україні за два роки, відколи працює Національна поліція, загинуло 18 співробітників. Не забуваймо й тих, хто поклав своє життя за мир та спокій в часи незалежності. Це Андрій Дрьомін – хоча і не був правоохоронцем, але став добровольцем батальйону МВС «Азов» і поліг у боротьбі з агресором на Донбасі, Ігор Киналь, котрий загинув під час миротворчої місії в Косово, капітан міліції Михайло Недогін, старший лейтенант міліції Аркадій Гудак, пам’ятаємо про нашого земляка – співробітника спецпідрозділу КОРД Віталія Валецького.
Рік після трагедії у Бабинцях на Борщівщині був морально важким для кожного співробітника тернопільської поліції. У молодих людей, що загинули, залишилися батьки, сім‘ї, в Андрія – 7-річний син, особливо хвилювалися за дружину Олександра, адже на момент трагедії вона була при надії. Слава Богу, цій мужній жінці вдалося доносити і народити здорове маля. У січні цього року ми вітали молоду маму з народженням донечки, якою нарекли прекрасним ім’ям Анна.
Хочу сказати, ми не залишили родин Андрія та Олександра. Робили все, аби підтримати їх не тільки морально, а й матеріально. Одразу після трагедії дали заклик про допомогу на який першим відгукнувся особовий склад управління поліції. Одноденний заробіток, який віддав кожен поліцейський, було передано рідним.
Ініціативу допомогти сім’ям загиблих працівників поліції підтримав Міністр внутрішніх справ. Тоді були зібрані кошти і підписані інвестиційні договори з однією з тернопільських будівельних компаній. Гадаю, родини уже облаштовують свої квартири.
Наші працівники і, зокрема, співробітники борщівської поліції постійно підтримують контакт з родинами Олександра та Андрія, і якщо потрібна будь-яка допомога – завжди відгукуються.
У річницю трагедії , 23 серпня, плануємо відкрити та освятити меморіальні дошки пам’яті, встановлені на фасаді адміністративного приміщення Борщівського відділення поліції. Гадаю, рідні нас підтримають і прийдуть на захід. Разом відвідаємо могили наших хлопців.
Загибель побратимів спонукала поліцейських Тернопільщини до ще однієї важливої місії – відгукуватися на трагедії й біди тих, хто потрапив у скрутну життєву ситуацію. Щопівроку кожен з працівників перераховує в так звану касу взаємодопомоги одноденний заробіток. З цих коштів була виплачена допомога рідним загиблого спецпризначенця з Кременеччини Віталія Валецького та родинам інших поліцейських, що загинули під час спецоперації в Княжичах, допомогу на реабілітацію отримали чотирнадцять поранених в зоні АТО співробітників тернопільської поліції, перерахували кошти і співробітникам, у кого важко захворіли рідні.