22 квітня – Замислитися над збереженням багатств природи у Всесвітній день Землі
22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ
Люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.
Цю дату у 2009 році запропонувала Генеральна Асамблея ООН, і День Землі увійшов до офіційного переліку всесвітніх знаменних дат. До того це було неофіційне свято, яке відзначалося не у квітні, а 21 березня – в день весняного рівнодення. Починаючи з 1970 року, активісти і просто небайдужі люди у США влаштовували у цей день природоохоронні заходи та різноманітні акції. Робили вони це заради того, щоб пригорнути увагу до питань екології довкілля та здорового способу життя. У 1990 році до подібних акцій долучилися інші країни світу – саме тоді День Землі став міжнародною датою. День Землі має неофіційний символ – це зелена грецька літера Тета на білому тлі, а неофіційний прапор – зображення земної кулі на темно-синьому тлі.
З нагоди Дня Землі по всьому світу проходять суботники та інші заходи з благоустрою міст та селищ. Також лунає голос Дзвону Миру – це нагадування і застереження людям про необхідність берегти нашу Землю і все живе на ній. Також берегти людство і людську культуру, сприяти миру та порозумінню між країнами, народами, націями, релігіями…
Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно міняє свою «шкіру».
Людство теж частина цього організму, та, на жаль, вплив людської діяльності на нашу планету дуже часто є негативним. Вирубка лісів, виснаження та забруднення ґрунту, скорочення чисельності популяцій тварин, забруднення води та атмосфери – це далеко не повний перелік негативних аспектів людського впливу на Землю. Особливо значної гостроти екологічні проблеми досягають в густонаселених та індустріальних районах. Саме тому Міжнародний день Землі є таким важливим святом.